همشهری‌آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شکاف ارزش‌ها و دین‌گریزی ناشی از عدم ارائه تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است.

هاشمي

محسن هاشمی صبح سه‌شنبه ۲۷ فروردین در ابتدا جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سال‌روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و گرامی‌داشت روز "جوان"، گفت‌: متاسفانه ابعاد برجسته و ویژگی‌های منحصر به فرد شخصیت علی اکبر ناقص و محدود به چند ساعت آخر عمرش در روز عاشوراست در حالی که رحمت علی اکبر بیشتر از غضب او معروف است و همچنین او به شجاعت، جوانمردی معروف است و او را نماد "عقلانیت" می‌نامند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، هاشمی گفت: اگر چه تولد "علی اکبر" را روز "جوان" نامگذاری کردند، اما سیره و راه او می‌تواند برای همه اقشار جامعه به خصوص مدیران و مسئولان سر لوحه باشد. اگر ما امروز با چالش شکاف ارزش‌ها در بخشی از نسل جوان و دین‌گریزی مواجه هستیم، ناشی از عدم ارائه تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه خاطر نشان کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی در جامعه به خصوص نهادهای فرهنگی مدیریت شهری مسئول هستند که تصویری واقع گرایانه و بدون اغراق از نمادهای زیست مسلمانی همچون "علی اکبر (ع) " ارائه دهند که اگر این اتفاق رخ دهد، همه افراد جذب زیبایی و حقیقت این سبک زندگی می‌شوند.

او در ادامه صحبت‌های خود، بیان‌ کرد: امیدوارم بتوانیم با الگوگیری از رفتارها و زندگی این آقازاده‌های تاریخ اسلام در افزایش رضایت‌مندی و ارتقا خدمت به مردم گام برداریم.  

کد خبر 437429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار