همشهری آنلاین: رده‌بندی پایانی بخش استاندارد مسابقات قهرمانی نوجوانان و نونهالان آسیا اعلام شد و پرنیان قمی عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.

شطرنج

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور نهم (پایانی) مسابقات بخش استاندارد قهرمانی نوجوانان و نونهالان آسیا برگزار شد و در پایان جایگاه نمایندگان شطرنج ایران در جداول مختلف رده‌بندی مشخص شد.

در بخش زیر ۸ سال دختران، روشا اکبری با وجود پیروزی دور آخر برابر حریف هندی و هم‌امتیاز شدن با نایب قهرمان رقابت‌ها، به علت امتیازشکنی کمتر چهارم شد و از کسب مدال بازماند. در این بخش دیبا سلیمانی نوزدهم شد.

در بخش ۱۰ سال دختران، عسل ابراهیمی که در صورت پیروزی به روی سکو می‌رفت، به حریف ازبک باخت و هفتم شد. در این بخش مهسا علوی یازدهم شد.

در بخش ۱۲ سال دختران، ریحانه حاجت‌نیا در مکان سیزدهم جدول قرار گرفت.

در بخش ۱۴ سال دختران، پرنیان قمی در دور پایانی به تساوی رضایت داد و به نشان نقره دست یافت.

در بخش ۱۶ سال دختران، پروا بهزادنظیف در دور پایانی به تساوی رسید و در رده هشتم قرار گرفت.

در بخش ۱۸ سال دختران، نیکی نادرنیا برابر حریف خود شکست خورد و در پایان عنوان چهارم را کسب کرد. نادرنیا در صورت پیروزی می‌توانست عنوان قهرمانی مسابقات را به خود اختصاص دهد. در این بخش وصال حامدی‌نیا دهم شد.

در بخش ۸ سال پسران، اراد یگانگی و آرمین صمیمی به حریفانی از کشورهای مالزی و قزاقستان باختند و به ترتیب پانزدهم و نوزدهم شدند.

در بخش ۱۰ سال پسران، سینا موحد نتیجه را به حریف هندی واگذار کرد و به نشان برنز دست یافت. او در صورت پیروزی، قهرمان و در صورت تساوی، نایب قهرمان می‌شد.

در بخش ۱۴ سال پسران، سید امیررضا رضوی با وجود تساوی مقابل قهرمان و هم‌امتیاز شدن با نایب قهرمان، به علت امتیازشکنی کمتر چهارم شد و از کسب مدال بازماند. در این بخش آرین برادران تمدن ششم شد.

در بخش ۱۶ سال پسران، امیررضا پورآقابالا هم‌امتیاز با نایب قهرمان به علت امتیازشکنی کمتر سوم شد و مدال برنز گرفت.

لازم به یادآوری است که تیم ملی ایران در بخش سریع و برق‌آسای این مسابقات نیز صاحب ۷ مدال (۱ طلا، ۳ نقره و ۳ برنز) شده بود.

کد خبر 436848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار