همشهری آنلاین: مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تنوع برنامه‌های مراسم روز جانباز در سال جاری گفت: بیش از ۳۰۰ مراسم بزرگداشت و تقدیر ویژه جانبازان و خانواده‌های آنها در سراسر کشور برگزار می‌شود.

جانباز

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، اسکندر یارنسب اظهار داشت: از جمله سیاست‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سطح کلان، پیوند مناسبت‌های دوران انقلاب و دفاع مقدس با اعیاد مذهبی است، یکی از این مناسبت‌ها، پیوند بزرگداشت جانبازان سرافراز با میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز است که در این زمینه، بنیاد هرساله برنامه‌های متنوع فرهنگی و تبلیغاتی را در سراسر کشور برگزار می‌کند.

وی افزود: در سال جاری بیش از ۳۰۰ مراسم بزرگداشت و تقدیر از جانبازان و خانواده‌های آنها به‌ ویژه همسران صبورشان به همت بنیاد در سراسر کشور برگزار می‌شود، اجرای یادواره روز جانباز، اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) طی دستورالعمل خاصی به استان‌ها ابلاغ‌شده و در دستور کار قرارگرفته است.

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیادشهید همچنین با اشاره به برپایی نمایشگاهی از دستاوردها و آثار هنری جانبازان در سطح استان‌ها خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم در بقاع متبرکه، مساجد، مهدیه‌ها، حسینیه‌ها، اماکن مذهبی و انجام مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی از دیگر برنامه‌ها به مناسبت بزرگداشت روز جانباز است.

وی با تاکید بر دیدار نمایندگان رهبر معظم انقلاب، مسئولان کشوری، لشکری و استانی از جانبازان و خانواده‌های آنها در روز جانباز تصریح کرد: این دیدارها در قالب طرح سپاس انجام‌شده و شامل دیدار با جانبازان و خانواده‌های آنها و ملاقات با جانبازان حاضر در آسایشگاه‌ها و خانواده‌های جانبازان شهید و متوفی می‌شود.

یارنسب با بیان اینکه همانند سنوات گذشته در روز جانباز، هر دستگاه از جانبازان مجموعه خود در سطح کشور، استان و شهرستان تجلیل می‌کند، اظهار داشت: مراکز صداوسیما در قالب مصاحبه، گزارش و مستند ویژه‌برنامه‌هایی را برای روز جانباز درنظر گرفته‌اند، همچنین تبلیغات محیطی در سطح تهران و کشور انجام خواهد شد که بر این اساس بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی بنیاد با طرح روز جانباز به نمایش درخواهد آمد و در این راستا برای برجسته کردن هرچه بیشتر این روز و آشنایی حداکثری نسل جوان، با استفاده از فضای مجازی، پیامک‌هایی نیز ارسال می‌شود.

وی گفت: آیین های بزرگداشت که در روز جانباز برگزار می‌شود با مشارکت جامعه ایثارگری به‌ویژه مجمع و تشکل‌های جانبازان است و مراسم محوری روز جانباز در تهران با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و مجمع جانبازان انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

چهارشنبه هفته جاری مصادف با چهارم شعبان و ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) روز جانباز است.

کد خبر 436666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار