همشهری آنلاین: سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به دنبال مشکلات مردم مناطق سیل زده پل دختر و معمولان در دسترسی به دفترچه‌های بیمه، تاکید کرد که کلیه خدمات دارویی و درمانی به سیل‌زدگان به صورت رایگان در حال انجام است.

وضعیت پزشکی و درمانی مناطق‌ سیل‌زده / ارائه خدمات رایگان در "پلدختر" و "معمولان"

دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره افزود: با توجه به اینکه مناطق پل دختر، معمولان و برخی مناطق استان لرستان و خوزستان دچار سیل زدگی شده‌اند و راه‌های ارتباطی با برخی روستاهای لرستان قطع شده است، درحال حاضر رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان به همراه تیم مدیریت بحران در پل‌دختر مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه کلیه خدمات درمانی که در بیمارستان ارائه می‌شود، در بیمارستان پل‌دختر نیز جریان دارد، افزود: کلیه خدمات دارویی و درمانی به سیل‌زدگان مناطق پل‌دختر و معمولان با توجه به مشکل فراهم نبودن پول و دفترچه بیمه، به شکل رایگان انجام می‌شود.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه دپوی دارویی استان لرستان به اندازه کافی است، اظهار کرد: حداقل ۳ هلی کوپتر امدادی مشغول انتقال مصدومین، بیماران و مادران باردار پر خطر هستند و انتقال دارو و ملزومات پزشکی ضروری و مورد نیاز مناطق روستایی و شهر معمولان و پل‌دختر را هم انجام می‌دهند.

جهان پور با بیان اینکه مراکز بهداشتی درمانی معمولان مشغول ارائه خدمات هستند و تیم پزشکی نیز برای کمک به مصدومان معمولان اعزام شده است، افزود: با توجه به شرایط سیل و در نظر گرفتن شاخص‌های مدیریت بحران، ارزیابی نسبی ما از وضعیت موجود استان‌های سیل زده به ویژه استان لرستان و پل‌دختر مطلوب است و در مورد ارائه خدمات حوزه سلامت مشکلی وجود ندارد، اما متأسفانه برخی اظهار نظرهای غیر کارشناسی، احساسی و هیجانی از سوی افرادی که کمترین آشنایی را با حوزه سلامت دارند، جز اینکه فضای روانی جامعه را متأثر کند، پیامد دیگری ندارد.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز به امکانات بیشتر، این اقلام از طریق وزارت بهداشت، استان‌های معین سازمان غذا و دارو به منطقه گسیل می‌شود، توضیح داد: وضعیت حال حاضر به لحاظ پزشکی و درمانی و با توجه به استقرار تیم‌های درمانی قابل قبول است. امیدواریم هر ساعتی که می‌گذرد نیز این سرویس دهی ارتقا پیدا کند. البته با توجه به قطع راه‌های ارتباطی انتظار نداریم مثل شرایط عادی سرویس دهی انجام شود، اما با توجه به تمهیدات پیش بینی شده و اقداماتی که در جریان است، وضعیت امدادرسانی قابل قبول بوده و هر ساعت و لحظه هم در حال بهتر شدن و گسترش سرویس دهی هستیم.

کد خبر 436180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار