همشهری آنلاین: استرالیا در چهارمین ماه متوالی پس از آغاز تابستان در این کشور با گرمای بی سابقه ای روبرو بوده است.

گرمای بی سابقه ماه مارس در استرالیا

استرالیا یکی از گرم‌ترین ماه‌های مارس در دهه های اخیر را تجربه کرد.

سازمان ملی هواشناسی این کشور اعلام کرد که گرمای ماه مارس سال جاری میلادی، در تاریخ ثبت شده دمای هوا در این کشور به یک رکورد جدید رسیده است.

بنا به اعلام این سازمان دمای هوا بطور میانگین در ماه مارس ۲.۱۳ درجه سانتیگراد نسبت به سال های گذشته با افزایش روبرو شده است. ماه مارس سال جاری چهارمین ماه پیاپی است که عنوان گرم ترین ماه ثبت شده در تاریخ را به خود اختصاص می دهد. ژانویه امسال استرالیا گرم ترین ماه سال را تجربه کرد و کل کشور میانگین ۳۰ درجه سانتی گراد را داشت.

استرالیا همزمان با گرمای هوا با خشکسالی بی‌سابقه ای مواجه است. هر چند در هفته های اخیر بارش باران‌های سیل آسا کمک کرده است تا ضررهای ناشی از خشک سالی کاهش پیدا کند.

به گفته سازمان هواشناسی استرالیا گرمای شدید هوا بدلیل آلودگی هوا و تغییرات ساختاری در آب و هوای دو اقیانوس آرام و هند پدید آمده است.

مخالفان دولت استرالیا با ثبت گرمای بی سابقه هوا در این کشور انفعال دولت اسکات موریسون، نخست وزیر را مورد انتقاد شدید قرار داده اند. اسکات موریسون محافظه کار هم چون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پدیده گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی را «غیرواقعی» می داند و می گوید سیاست هایی که علیه گرم شدن زمین وجود دارند مانع از رشد و گسترش صنایع استرالیا می شوند.

حزب کارگر، رقیب محافظه کاران که در آخرین نظرسنجی ها پیش افتاده است، اعلام کرده در صورت پیروزی در انتخابات آتی این کشور سیاست‌هایی علیه گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی به اجرا خواهد گذاشت.

کد خبر 436097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار