شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

همشهری آنلاین: نام نوشت رونق تولید که شعار سال ۹۸ است، به قلم استاد داود نیکنام به نگارش در آمده است.

خوشنویس قبور ائمه (ع)، شعار سال جدید را نوشت

همانند سال های گذشته، پس از سخنرانی و تبریک نوروز باستانی مقام معظم رهبری به مردم شریف ایران و اعلام شعار سال جدید که «رونق تولید»  نامگذاری شده است، لوگو این عنوان با خط استاد داود نیکنام از خوشنویسان نام آشنای کشور نگارش و در شبکه های مختلف تلویزیونی و اقصی نقاط کشور منتشر شد.

وی پیشتر در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به اینکه چطور شد از بین تعداد بیشماری خوشنویس که در کشور وجود دارد، نگارش شعار سال را به شما سپردند، گفت: چند سال پیش هدیه رهبر معظم انقلاب برای یکی از دوستان شاعرشان در مشهد را من نوشتم، وقتی دوستان بیت رهبری برای سفارش این تابلو به دفتر من آمدند، پیشنهاد دادم که شعارهای سال را به جای تایپ با فونت کامپیوتری با خط اصیل ایرانی بنویسیم و آنها هم موافقت کردند.

نیکنام افزود: از آن زمان تاکنون مدت چهار سال است که شعارهای سال برای تلویزیون را می نویسم و وقتی پس از سال تحویل، خطم را در تلویزیون و یا بیلبوردهای شهری در تهران و... می بینم احساس بسیار خوبی به من دست می دهد. در واقع این وظیفه هنرمند است هرچیزی که دیگران معمولی می بینند، زیباتر ببیند و مطالبی که از خداوند دریافت می کند، به نحو احسن در جامعه ارائه کند.

گفتنی است؛ کتیبه ضریح امام حسین (ع)، سنگ قبور ائمه در سامرا، کتیبه ضریح حضرت رقیه (س)، شعار اربعین و کتیبه های مساجد و حسینیه های بسیاری در داخل و خارج از کشور به قلم استاد داود نیکنام نگارش شده است.

کد خبر 435327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =