همشهری آنلاین: معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود سامانه ای ناپایدار به جو استان گفت:

باران

باد و بارانی که اکنون نقاط مختلف کرمانشاه را در بر گرفته تا ابتدای هفته آینده ادامه یافته و در این مدت بارش هایی برای تمام مناطق استان شاهد خواهیم بود.

علی محمد زوراوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انتظار می‌رود بارش ها از بعدازظهر امروز تا اواسط صبح فردا (جمعه) از شدت بیشتری برخوردار باشد به گونه‌ای که منجر به آبگرفتگی معابر عمومی شود.

وی ادامه داد: آنگونه که نقشه های هواشناسی نشان می‌دهد بارش در نیمه غربی استان نظیر گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

زوراوند تصریح کرد: در این مدت علاوه بر بارش باران، شاهد وزش نسبتا شدید باد در برخی ساعات و همچنین رعد و برق و کاهش دمای روزانه خواهیم بود.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه همچنین از احتمال بارش برف در ارتفاعات و برخی نواحی سردسیر و گردنه ها به شکل پراکنده خبر داد.

وی همچنین با اشاره به کاهش سه تا چهار درجه ای دمای روزانه نسبت به روز گذشته، گفت: برای فردا تغییری در دمای هوای روزانه نخواهیم داشت اما انتظار می رود ۲ تا سه درجه از دمای شبانه کاسته شود.

زوراوند با بیان اینکه امشب سنقر و کلیایی و کنگاور با دمای ۲ درجه بالای صفر سردترین نقاط استان خواهند بود، دمای امشب شهر کرمانشاه را نیز چهار درجه بالای صفر ذکر کرد.

از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (اول مهر تا ۲۴ اسفند) میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به ۵۳۹ میلی متر رسیده و نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۳۰۸ میلی متر بارش داشته‌ایم ۷۵ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۷۴ درصد رشد داشته ایم.

کد خبر 434709

برچسب‌ها