همشهری آنلاین: مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با اشاره به دسترسی روستاهای استان به اینترنت پرسرعت گفت: ۱۷۷ روستای کوهدشت به اینترنت پرسرعت متصل شده اند و تا پایان سال آینده ۹۰ روستای دیگر به این خدمات دسترسی پیدا می کنند.

اینترنت پرسرعت

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه شورای مدیران با تشریح وظایف، ماموریت ها و اقدامات انجام شده حوزه استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان لرستان، به بررسی آخرین وضعیت ارتباطی و مشکلات شهر کوهدشت و توابع آن پرداخت و اظهار کرد: اولویت این اداره کل، کاهش شکاف دیجیتالی، ارتقا زیرساخت های مناطق کمتر توسعه یافته و برقراری ارتباط مناسب و نیز ارائه اینترنت پرسرعت در روستاهاست.

وی با اشاره به پروژه ملی اینترنت پرسرعت روستایی در قالب طرح خدمات عمومی اجباری موسوم به (USO) گفت: در فاز اول این طرح که از ابتدای سال جاری عملیاتی شد،  ۱۷۷ روستا به اینترنت پرسرعت نسل چهارم متصل شدند و قرار است تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ و در قالب فاز دوم طرح، ۹۰ روستای دیگر کوهدشت به اینترنت پرسرعت نسل چهارم دسترسی داشته باشند.

حیدری همچنین در خصوص توسعه اشتغال پایدار در روستاها با پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره در حوزه فناوری اطلاعات، خاطرنشان کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با پرداخت تسهیلات کم بهره در قالب طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، موجبات رونق کسب و کار پایدار در روستاها را فراهم می کند.

وی تعداد دفاتر ICT روستایی در شهرستان کوهدشت را ۴۴ عدد اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۹ دفتر خدمات پست، ۱۴ عدد خدمات پست بانک و ۲۳ دفتر نیز کارگزار مخابرات هستند.
کد خبر 434248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار