همشهری‌آنلاین: سرپرست دفتر هماهنگی عمرانی سازمان شهرداری‌های کشور از اضافه شدن مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی حریق در کنکور سراسری خبر داد.

آتش‌نشان

سید حبیب راضی در مراسم اختتامیه دوازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش‌نشانان سراسر کشور که به میزبانی شهر یزد برگزار شد از اضافه شدن مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی حریق در کنکور سراسری خبر داد .

به گزارش ایسنا، اوافزود: طبق ارزیابی و پژوهش‌های علمی که از جامعه صورت گرفته است، نگاه مردم به آتش‌نشانان از حیث اعتماد و قهرمانی از نگاه خدماتی به مهندسی تبدیل شده است. متاسفانه از این اعتماد و نگاه شهروندان در هیچ قسمت دیگری از شهرداری نیست .

سرپرست دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: این اعتماد و نگاه شهروندان که به آتش‌نشانی وجود دارد ظرفیت بسیار خوبی است تا مشارکت شهروندی را افزایش دهیم .

راضی تصریح کرد: متاسفانه در زمینه آتش‌نشان داوطلب به‌صورت جدی اقدام نشده است و تا زمانی که نگاه ما به شهروندان یک نگاه رسمی است نمی‌توان آتش‌نشان داوطلب را توسعه داد و از سازمان‌های مردم‌نهاد با کدهای خاص استفاده کرد.

سرپرست دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: ما تنها کشور آسیایی هستیم که در کمیته فنی پیشگیری اروپا عضو هستیم و باید چنین کمیته‌ای را در کشور و نگاه ویژه‌ای به کیفیت و استاندارد داشته باشیم. این حرکت با رویکرد پیشگیری ما را به هدف می‌رساند.

او خاطرنشان کرد: اخیراً در کشور، کمیسیون خاص کلانشهرها به ریاست وزیر کشور تشکیل شده است و کلانشهرها موانع را به دولت اعلام می‌کنند. در این کمیسیون ظرفیت‌های قانونی در دولت ایجاد می‌شود. به عنوان مثال می‌توان از اضافه شدن مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی حریق در دفترچه کنکور سال آینده نام برد و تا سال آینده که کنکور برگزار شود، امسال هرکدام از پرسنل آتش‌نشانی که تمایل داشته باشند به طور خاص می‌توانند معرفی و در دانشگاه خواجه نصیرالدین ادامه تحصیل دهند.

راضی در پایان گفت: بحث قانون آتش‌نشانی‌ها در لایحه‌ای در کمیسیون دولت مطرح شده است.

کد خبر 434226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

دیدگاه خوانندگان