همشهری آنلاین: بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۸۷۳ هزار و ۲۴۳ دستگاه خودرو از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۷.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

خودرو

به گزارش ایرنا، برپایه داده‌های آماری مورد بررسی، در ۱۱ ماهه سال ۹۶ تعداد یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده بود. همچنین در ۱۱ ماهه امسال ۸۱۴ هزار و ۲۶۵ دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۸.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

علاوه براین تا پایان بهمن ماه ۴۵ هزار و ۹۵۷ دستگاه وانت، ۵۵۷ دستگاه اتوبوس و ۹ هزار و ۶۰۹ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در کشور تولید شد که به ترتیب کاهش ۳۱.۹، ۶۵.۸ و ۳۵.۵ درصدی را نشان می دهد.

  •  افزایش تولید ون، مینی بوس و میدل باس

برپایه این گزارش، ۱۱ ماهه امسال یک هزار و ۲۴۲ دستگاه ون تولید شد که در همسنجی با پارسال ۵۶.۵ درصد رشد داشت. تولید یک هزار و ۶۱۳ دستگاه مینی بوس و میدل باس هم در مدت یاد شده حاکی از رشد ۳۴.۸ درصدی تولید اینگونه خودروها دارد.

براساس جداول مزبور، بهمن ماه امسال تعداد ۵۴ هزار و ۹۶۵ دستگاه سواری، ۳۵ دستگاه ون، سه هزار و ۷۴۷ دستگاه وانت، ۷۳ دستگاه مینی بوس و میدل باس، ۱۷ دستگاه اتوبوس و ۲۵۲ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده و در مجموع ۵۹ هزار و ۸۹ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد.

امسال تا پایان دی ماه (دوره ۱۰ ماهه) ۸۱۲ هزار و ۹۷۹ دستگاه انوع خودرو در کشور تولید شد که در همسنجی با پارسال ۳۵.۴ درصد کاهش داشت.
برنامه پیش‌بینی شده برای تولید خودرو در سال ۱۳۹۶ دستیابی به رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه بود که ۹۷ درصد آن محقق شد و برای سال ۱۳۹۷ هم پیش بینی رقم یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه هدف گذاری شده بود.

آمار تولید ۱۱ ماهه امسال حاکی از تحقق بیش از ۵۱ درصد برنامه است و دست اندرکاران بخش خودرو انتظار دارند حدود ۶۰ درصد برنامه تحقق پیدا کند.

کد خبر 433630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان