همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر حیات وحش و آبزیان آب‌های داخلی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کاهش چشمگیر شیوع بیماری‌های حایز اهمیت در حیات وحش از جمله طاعون نشخوارکنندگان دام‌های کوچک نسبت به سال‌های گذشته گفت: در سال جاری هیچ موردی از آنفلوانزی حاد پرندگان در حیات وحش کشور گزارش نشده است.

مجید خرازیان مقدم

به گزارش ایسنا، مجید خرازیان مقدم در دومین جلسه ارائه گزارش‌های پایش بیماری‌های حیات وحش در استان‌ها که با حضور معاونان فنی ادارات کل حفاظت محیط زیست استانی و با محوریت دفتر حیات وحش و آبزیان و مشاور امور بیماری‌های جانوری و بیماری‌های مشترک انسان و دام در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با تاکید بر نظارت بر تردد و واکسیناسیون دام‌های اهلی در داخل و مجاور مناطق تحت حفاظت شده گفت: سامانه هشدار سریع بیماری‌های حیات وحش به‌صورت پایلوت در استان البرز راه‌اندازی شد.

وی به ایجاد قرنطینه حیات وحش در استان‌های گلستان، فارس و سیستان و بلوچستان بر اساس برنامه‌ریزی و هماهنگی قبلی با ستاد پیشگیری و کنترل بیماری‌های حیات وحش اشاره و اظهار کرد: در سال جاری و با توجه به هماهنگی‌های منسجم ستادی و استانی و اجرای دستورالعمل‌های مرتبط و پایش‌های منظم و مستمر در مناطق تحت مدیریت سازمان همچنین همکاری‌های به‌موقع با ادارات کل دامپزشکی استان‌ها صورت گرفته است.

خرازیان مقدم تصریح کرد: با توجه به گزارش‌های اخذ شده شیوع بیماری‌های حایز اهمیت در حیات وحش از جمله طاعون نشخوارکنندگان دام‌های کوچک کاهش چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این جلسه گزارش‌های استانی در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش و گزارش‌های پیشگیری و کنترل  بیماری‌های واگیر دامی در حیات وحش ارائه شد.

کد خبر 433570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

دیدگاه خوانندگان