همشهری آنلاین: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۷۰ کارگاه در بخش سیمکان شهرستان جهرم که به صورت غیرقانونی و بدون مجوز نسبت به تولید زغال اقدام می‌کردند، پلمب شده‌اند.

زغال

به گزارش ایرنا، مهرزاد بوستانی شنبه در نشستی خبری افزود: کارگاه‌های زیادی در این بخش وجود دارند که در حال تبدیل کردن چوب درختان به زغال هستند و برخورد با این کارگاه‌ها به صورت قانونی در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: در برخی از مناطق، سودجویان در منازل مسکونی نیز در حال تبدیل چوب به زغال به صورت غیرقانونی هستند که در تلاش هستیم مانع فعالیت آنها شویم.
شهرستان جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز واقع است.

مدیرکل منابع طبیعی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۴۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری این استان اختصاص یافته است و در هفته درختکاری ۳۴ پروژه آبخیزداری در ۲۳ شهرستان استان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد تومان دراین بخش به بهره‌برداری می‌رسد.

وی یادآور شد: طرح‌های آبخیزداری نقش موثری در کنترل سیلاب‌ها و همچنین هدایت آب به آبخوان‌ها دارند و در سال زراعی جاری (از مهر گذشته تاکنون) ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب باران با اجرای این طرح‌ها ذخیره شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی ده ماهه امسال، سه هزار و ۸۰۰ هکتار در استان فارس از متصرفان اراضی ملی خلع ید شده است و این اراضی به منابع ملی بازگشت.

کد خبر 433434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار