همشهری آنلاین: مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه امسال شاخص کل فرابورس عدد دو هزار و ۱۰۰ واحد را تجربه کرده است، گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته ۹۰ درصد رشد شاخص فرابروس را نشان می دهد.

شاخص فرابورس ۹۰ درصد رشد یافت

به گزارش مهر، امیر هامونی صبح پنج شنبه در مراسم اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی عناب اظهار داشت: بر اساس گزارشی که اخیرا مجلس در ارتباط با امنیت و سرمایه گذاری منتشر کرده خراسان جنوبی از نظر امنیت سرمایه گذاری بهترین استان در بین استان‌های کشور است.

وی بیان کرد: این امنیت چند شاخصه دارد که امنیت جان و مال سرمایه گذار و مردم، ثبات قوانین و مقررات، عملکرد دولت و ثبات اقتصاد کلان از جمله این شاخص های ملی امنیت سرمایه گذاری است.

مدیرعامل فرا بورس ایران اضافه کرد: هر چند خراسان جنوبی یک استان مرزی بوده اما با تمام تهدیدات مرزی این استان استان امن برای سرمایه گذاری در کشور شده است.

هامونی با تأکید بر اهمیت اهمیت اقتصاد دانش بنیان، گفت: دانش و نوآوری می تواند محرک رشد اقتصادی باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در خراسان جنوبی با چالش آب و خشکسالی روبه رو هستیم، افزود: لزومی ندارد حتما صنایع سنگین و آب بر در استان ایجاد کنیم اما می توانیم خراسان جنوبی را تبدیل نشتی فان اکوسیستم نوآوری کنیم.

  • معامله ۱۰ میلیارد تومان در بازار دارایی های فکری

مدیرعامل فرابورس ایران ادامه داد: می توانیم نهال های کسب و کار، دانش بنیان و استارت آپی وابسته به اقتصاد دانش بنیان را در استان تولید و به کشور ها و استان های دیگر صادر کنیم و با انحصار کردن این دانش برای مردم ثروت آفرینی کنیم و تولید دانش می تواند این کار را انجام دهد.

هامونی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳۰ هزار میلیارد تومان ارزش بازاری سهام شرکت ها و ثروت مردم در فرابورس است، بیان داشت: امسال شاخص کل فرابورس عدد دو هزار و ۱۰۰ واحد را تجربه کرده است.

به گفته وی این عدد سال گذشته یک هزار و ۹۰ واحد بوده که بالغ بر ۹۰ درصد رشد شاخص فرابروس را در سال ۹۷ نشان می دهد.

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه در حوزه اقتصاد دانش بنیان نیز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تجهیز منابع از طریق صندوق های سرمایه گذاری جسورانه اتفاق افتاده است، عنوان داشت: همچنین در بازار دارایی فکری نیز تاکنون بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اختراعی که تجاری نشده را معامله کرده ایم.

هامونی یادآور شد: تامین مالی جمعی می تواند به تامین مالی استارت آپ ها کمک کند.

کد خبر 433189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار