یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: استاندار مازندران از اجرای طرح مازندران پاک از هشتم اسفند در سراسر این استان خبر داد و گفت: باید تمامی دستگاه‌ها، مردم و رسانه‌ها تلاش کنند تا با اجرای طرح مازندران پاک به مدت یک سال این استان را عاری از زباله نگه دارند.

زباله

به گزارش ایسنا، احمد حسین زادگان در نشست ویدئوکنفرانسی با فرمانداران استان مازندران با اشاره به این که برای اجرای طرح مازندران پاک و عاری از زباله نگه داشتن یک سال استان، باید همه نهادها، دستگاه‌ها، شهرداری‌ها، مردم، سمن‌ها و رسانه‌ها پای کار بیایند، عنوان کرد: اجرای طرح مازندران پاک ۸ اسفند ماه ۹۷ به طور همزمان در سراسر استان آغاز می‌شود و ضرورت دارد از ظرفیت سمن‌ها در اجرای این طرح به شکل ویژه استفاده شود.

استاندار مازندران با بیان این که فقط در سایه جلب مشارکت مردم و استفاده از توانمندی نهادهای اجتماعی می‌توان بر مسایل پیروز شد و در پیشبرد امور توفیق یافت، گفت: تشکل‌های مردم نهاد اساس اجرای برنامه‌های توسعه‌ای در دنیای معاصر هستند و باید با افزایش کمی و کیفی سمن‌ها و ساماندهی و تشکل بخشی به آن‌ها به ویژه سمن‌های تخصصی زمینه را برای همکاری دولت و مردم فراهم کرد.

حسین‌زادگان با تاکید بر این که سازمان دانش‌آموزی به عنوان بزرگ‌ترین سمن حوزه دانش‌آموزی جدی گرفته شود، گفت: دانش‌آموزان باید در ۳ یا ۴ سمن عضو شوند تا گستره فعالیت این تشکل‌ها فراگیر شود و زمینه‌های پرورش دانش‌آموزان برای فعالیت در سمن‌ها فراهم گردد.

استاندار مازندران جلب و حمایت از سرمایه‌گذاری را برنامه مهم استانداری برای شکوفایی اقتصادی تلقی کرد و با تاکید بر این که سرمایه‌گذاری از سوی همه دستگاه‌های ذیربط باید جدی گرفته شود، گفت: سرمایه‌گذاری صنعتی به ویژه در حوزه کشاورزی و زیربخش‌های آن با جدیت دنبال و حمایت شود.

استاندار مازندران، اشتغال‌زایی را از دغدغه‌های اساسی در این استان توصیف کرد و با تاکید بر این که فرمانداران اگر از سقف تسهیلات اشتغال‌زایی در نظر گرفته شده عقب هستند با جدیت اهتمام کنند، ادامه داد: این تسهیلات برای ایجاد اشتغال فرصت خوبی است و تسهیلات ۹ درصدی برای بافت فرسوده نیز جدی پیگیری شود.

وی تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن نوروز و حضور میلیونی گردشگران در استان بر نظارت مجدانه بر بازار و کنترل قیمت‌ها تاکید می‌شود.

 به گزارش ایسنا، در نشست ویدئوکنفرانسی استاندار مازندران با فرمانداران این استان تعدادی از مدیران دستگاه‌ها و معاونان استانداری نیز حضور داشتند.

کد خبر 432712

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار