همشهری آنلاین: مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با بیان این که ابتدای مهر تا چهارم اسفند ماه مبنای محاسبه سال آبی است، گفت بر اساس گزارش‌های موجود، بارندگی‌های این استان نسبت به سال گذشته ۱۷۵ درصد افزایش داشته است.

آب

به گزارش ایرنا، سید حسن رضوی در حاشیه بازدید از سد لتیان گفت: با توجه به بررسی صورت گرفته، وضعیت بارندگی امسال حدود ۴۶ درصد نسبت به متوسط بلند مدت سال آبی در همین زمان افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به این موضوع که در بهمن ماه سال ۹۷ کاهش بارندگی و افزایش گرمای هوا نگران‌کننده بود، افزود: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در اسفند ۹۷ و بهار ۹۸ شاهد بارش‌های خوبی در سطح استان خواهیم بود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران گفت: بارندگی‌های پیش رو وضعیت ذخایر مخازن آب را به نرمال و یا بالاتر از نرمال خواهد رساند و نسبت به خشکسالی سال گذشته شرایط نسبتا خوبی را شاهد خواهیم بود.

رضوی با اشاره به وضعیت مخازن آب خاطر نشان کرد: سال گذشته بیشترین میزان خشکسالی را داشتیم و امروز با همه بارندگی‌هایی که اتفاق افتاده در حدود ۵۰ میلیون متر مکعب نسبت به شرایط نرمال عقب هستیم.

وی تاکید کرد: بارندگی‌های سال آبی بهبود وضعیت مخازن را تا ۱۶ میلیون متر مکعب برای ما به همراه داشت که نشان از بهبود وضعیت مخازن آبی ما دارد در صورت تداوم بارندگی بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، جبران کم‌آبی فعلی دور از انتظار نیست و آب مخازن به حد نرمال می‌رسد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران ضمن تقدیر از همکاری مردم گفت: بر اساس آمار و ارقام موجود، طی چهار سال گذشته مردم همکاری خوبی با ما در مدیریت مصرف آب داشتند، آب مصرفی با مدیریت درست مردم در حدود ۳ درصد اعلام شده که نسبت به سنوات قبل بسیار کم‌تر است.

رضوی با تاکید بر ادامه صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب گفت: بهبود وضعیت بارندگی امسال ذهنیت مردم را به سمتی نبرد که مدیریت مصرف فراموش شود با ادامه همکاری به مردم اطمینان می‌دهیم که در سال ۹۸ تنش کمتری در تامین آب نسبت به سال‌های قبل خواهیم داشت.

وی با اشاره به استقبال بهار در خانواده‌های ایرانی اظهار داشت: میزان آب مصرفی شهروندان با خانه تکانی و شستشو در اسفند ماه در استقبال از سال نو افزایش پیدا می‌کند، بهتر است شهروندان در ساعات پیک مصرف آب در ساعات ۱۰ صبح تا ۱۴ و از ۱۴ تا ساعت ۱۹ مدیریت مصرف آب داشته باشند.

کد خبر 432703

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار