همشهری آنلاین: سرمربی استقلال تهران گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما فشردگی برنامه‌های سازمان لیگ و لیگ قهرمانان آسیاست. نمی‌دانم چرا بازی‌ها باید این‌قدر فشرده باشد.

شفر

به گزارش ایسنا، تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن فردا، یک‌شنبه ۵ اسفند در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر به مصاف هم می‌روند. وینفرد شفر، سرمربی استقلال ظهر امروز در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: من دو بازی قبلی ذوب‌آهن در پلی‌آف لیگ قهرمانان را دیدم. بازی با الکویت و الغرافه دو بازی خیلی خوب بود و عملکرد خوبی داشتند. ذوب‌آهن تیم قدرتمندی است و با قدرت بدنی و توپ‌های بلند فوتبال بازی می‌کند. باید مراقب این تیم باشیم.

او افزود: بعد از بازی با پارس جنوبی به ذوب‌آهن به خاطر صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان تبریک گفتم. دوباره می‌گویم چون این اتفاق برای فوتبال ایران اتفاق مهمی است. این نشان می‌دهد که فوتبال ایران روز به روز قوی‌تر می‌شود.

سرمربی استقلال درباره فشردگی برنامه‌های سازمان لیگ و لیگ قهرمانان آسیا توضیح داد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما این موضوع است. نمی‌دانم چرا بازی‌ها باید این‌قدر فشرده باشد. شاید یک برنامه‌ای از فیفا به ای اف سی و فدراسیون‌ها می‌رسد. هم ما و هم ذوب‌آهن می‌خواهیم عملکرد خوبی داشته باشیم ولی اینکه کلاً در حال سفر باشیم، کمک خوبی به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان نیست. برنامه لیگ قهرمانان مشخص است ولی این برنامه‌ای که وجود دارد کمکی به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا نمی‌کند.

شفر در پاسخ به این سوال که آیا سازمان لیگ برنامه مسابقات را پیش از تأیید کردن به او نشان نداده بود؟ گفت: شاید اسم من را نمی‌دانستند. من چنین برنامه‌ای ندیدم.

او در ادامه درباره تقابل با ذوب‌آهن که سرمربی‌اش علیرضا منصوریان، سرمربی پیشین استقلال است، اظهار کرد: این مساله برای من مشکل خاصی نیست. منصوریان در اینجا سرمربی بوده و این طبیعت فوتبال است. من بارها در ۳۰ سالی که سرمربی بودم مقابل تیم‌های سابقم قرار گرفتم یا شرایطی مانند بازی با ذوب‌آهن داشتم. ذوب‌آهن دیگر تیم سابق نیست و در لیگ قهرمانان دو نتیجه بسیار خوب گرفت و به همین دلیل انگیزه بالایی دارند.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که به نظرش برنامه‌ریزی سازمان لیگ به نفع رقیبان استقلال و پرسپولیس است؟ بیان کرد: این صحبت شما کاملاً درست است. فصل گذشته این شرایط را داشتیم. ما یک بازی با السد در قطر داشتیم و در فاصله کمی با آن، چند بازیکن ما برای بازی با ازبکستان به تیم‌ملی دعوت شده بودند. سازمان لیگ برنامه بازی‌ها را دارد و باید بهترین برنامه را برای نمایندگان ایران تنظیم کند. اگر سازمان لیگ، فوتبال ایران را دوست دارد باید استراحت بیش‌تری به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بدهد. من فکر کنم ایران و فوتبال ایران در ابتدای هرچیزی مهم است.

شفر در پاسخ به این پرسش که آیا باوجود لغو اردوی تیم‌ملی در عید، باز هم با تاریخ داربی مخالف است؟ توضیح داد: من نمی‌دانم کنسل شده است یا نه؛ ولی اگر کنسل شده باشد، اتفاق خوبی رخ داده است. در دوره‌ای که ما آماده‌سازی نیم‌فصل را داشتیم، یکسری از بازیکنان در اردوی تیم‌ملی بزرگسالان و امید بودند و ما همه بازیکنان را نداشتیم. البته از این که بازیکنان استقلال به تیم‌ملی می‌روند خوشحالم چون یک اتفاق خوب برای استقلال است. البته امیدوارم این ارتباط متقابل باشد.

کد خبر 432649

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha