همشهری‌آنلاین: شهردار تهران بر ضرورت گسترش نوروزگاه‌ها در پایتخت هم‌زمان با آغاز سال نو تاکید کرد.

حناچي، شوراي معاونان و مشاوران و شهرداران

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در بیستمین جلسه شورای معاونین، مشاوران و شهرداران که در ساختمان مدیریت بحران تهرانسر در منطقه ۲۱ برگزار شد به اقدامات شهرداری تهران در آستانه نوروز اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اقداماتی که می‌توان در نوروز انجام داد معرفی و تسهیل بازدید شهروندان از موزه ها و فراهم کردن امکان حضور گردشگران است. علاوه بر این، شهرداران باید دست‌فروشان را در این ایام ساماندهی کنند و آراستگی شهر، شست‌وشوی معابر و نمادها و رنگ‌آمیزی را جدی بگیرند. تجربه خوب برگزاری نوروزگاه در بلوار کشاورز امسال نیز می تواند در ابعاد گسترده‌تری اجرا شود. 

شهردار تهران با تاکید بر حضور پررنگ شهروندان در خیابان های شهر در آستانه سال جدید، از شهرداران مناطق خواست تا شخصاً در نقاط پرتردد حاضر شوند و از نزدیک بر وضعیت خدمت‌رسانی به شهروندان نظارت کنند.

حناچی همچنین به ضرورت استفاده از رنگ در شهر همزمان با آغاز سال جدید اشاره کرد و گفت: برخی از نقاط مانند پل‌های فلزی در منطقه ۱۱ و پل صدر را می توان با به کار بردن رنگ قابل تحمل کرد. البته تاکید بر این است که این کار به متخصصین و اهالی هنر سپرده شود تا کیفیت کار ارتقا یابد. بهره‌گیری از تجربیات گروه‌های دانشجویی از جمله مواردی است که در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرد. 

شهردار تهران با تاکید بر لزوم تقویت تعصب سازمانی در مدیریت شهری گفت: «ابن خلدون» در مقدمه کتاب تاریخ خود علت پیشرفت جوامع و سازمان ها را تعصب و عرق افراد آن سازمان یا جامعه می داند و کاری هم که ما برای تهران می کنیم باید در راستای افزایش تعصب و عرق شهروندان و کارمندان شهرداری نسبت به شهر و فراگیری آن باشد. براین اساس، حتی اگر شرایط اقتصادی مناسب نباشد هم ما باید به بهترین نحو به مسئولیت های خود عمل کنیم. 

او با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای نوسازی بافت فرسوده عنوان کرد: اقداماتی در این زمینه انجام شده که نمونه بارز آن را در کوچه «لولاگر» مشاهده کردیم، در کنار آن برخی از دروازه های قدیمی تهران مانند دروازه غار و دروازه شاه عبدالعظیم احیا شدند. 

شهردار تهران همچنین به برنامه مدیریت شهری برای احیای دو باغ در مناطق ۱۴ و ۲ اشاره کرد و گفت: با توجه به این که باغ ها عمدتاً در اختیار بنیادها و نهادهای اقتصادی قرار دارند و صاحبان آن ها از امکان تغییر کاربری ناامید شده اند، می توان با تهاتر، باغ ها را تملک و به فضای سبز تبدیل کرد. از این رو از شهرداران می‌خواهم باغ ها را شناسایی کرده و از فرصت موجود برای توسعه فضای سبز پایتخت استفاده کنند. 

حناچی از تصویب TOD حقانی در شورای عالی شهرسازی خبر داد و گفت: اجرای این مصوبه به رونق هر چه بیشتر اراضی عباس آباد می انجامد. 

پیروز حناچی در ادامه بیستمین جلسه شورای معاونین و شهرداران به اقدام‌های شهرداری تهران در آستانه هفته درختکاری و اهمیت این مناسبت پرداخت و عنوان کرد: در فرهنگ و دین ما قطع یک درخت همانند کشتن یک انسان نکوهیده است و این امر نشان دهنده میزان اهمیت درخت و درختکاری در دین، فرهنگ و سنن ماست.از این رو باید هفته درختکاری را بیش از پیش ارج نهیم. سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران نیز به این مناسبت می تواند در کنار کاشت درخت در کمربند سبز شهر و معابر، گلدان و درخت در اختیار شهروندان نیز قرار دهد.
او همچنین ب

شهردار تهران ضمن توصیه به مدیران برای پرداخت عادلانه عیدی کارکنان، تصریح کرد: باید تلاش کنیم فشار کم تری به همکاران وارد شود، یادمان باشد تحریم ها با هدف فشار بر مردم اعمال می شود و وظیفه ماست که تا جای ممکن نگذاریم این فشارها افزایش یابد. 

حناچی در پایان بر جمع آوری کارگاه‌های بلااستفاده شهرداری تهران در سطح شهر تاکید کرد و گفت: پیمانکاران تمایلی به تخلیه این کارگاه ها ندارند، اما تا حد امکان این برنامه باید عملیاتی شود.

کد خبر 432306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =