همشهری آنلاین: امام جمعه اصفهان ‌گفت: تمام بودجه‌ای که به حوزه‌های علمیه داده می‌شود به‌اندازه بودجه برخی از دانشگاه‌های دولتی نیز نیست، در حالی‌ که تحصیل در حوزه‌های علمیه بر اساس نص قرآن کریم واجب کفایی است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان،  اظهار داشت: در استان اصفهان پیش از انقلاب نیز جلساتی پیرامون مباحث دینی و آموزش علم دین برای زنان وجود داشته و بانوان اصفهانی از نظر مقید بودن به مسائل دینی از سایر مناطق مقیدتر بوده‌اند و همین تقید به حجاب و عفاف و مسائل دینی نیز مورد شماتت رژیم طاغوتی پهلوی قرار می‌گرفت.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و با تأسیس حوزه‌های علمیه خواهران نظم و ساماندهی خوبی درزمینه حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان داده شده و فرصت ویژه‌ای برای تحصیل بانوان طلبه ایجاد شد.

امام‌ جمعه اصفهان با اشاره به آیه انذار و ضرورت تحصیل علوم دینی افزود: تحصیل علوم دینی امر بسیار مهمی است که باید توسط بانوان نیز مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم در گسترش دین‌داری و معنویت مردم موفق باشیم.

وی بیان کرد: حوزه علمیه خواهران و مبلغان خواهر علاوه بر تحصیل و تولید دانش وظیفه تربیت مادران جامعه و گسترش دین‌داری میان بانوان جامعه را بر عهده‌دارند و این وظیفه بسیار مهم و خطیری است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون بودجه حوزه‌های علمیه تشریح کرد: تمام بودجه‌ای که به حوزه‌های علمیه داده می‌شود به‌اندازه بودجه برخی از دانشگاه‌های دولتی نیز نیست، در حالی‌ که تحصیل در حوزه‌های علمیه بر اساس نص قرآن کریم واجب کفایی است.

کد خبر 432247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =