همشهری‌آنلاین: سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر بر ورود جدی شورا و شهرداری به موضوع موتورسیکلت‌های برقی در سال ۹۸ تاکید کرد.

موتورسيكلت‌هاي برقي

سید آرش حسینی میلانی در گفت‌وگو با شهرنوشت، با اشاره به بازدید خود و شهردار تهران از کارخانه صباباطری گفت: موضوع برقی‌سازی موتورسیکلت‌ها از مدت‌ها پیش مطرح بوده و پیشنهاد آن از شورای دوم تاکنون مورد بررسی قرار گرفته است.

میلانی در تشریح دلایل ناکامی شهرداری برای برقی‌سازی موتورسیکلت‌ها اظهار داشت: متاسفانه به دلیل کمبود منابع و اعتبارات و همچنین نبود مکانیسم‌های لازم و عدم استقبال مصرف‌کنندگان، شهرداری نتوانسته این برنامه را به خوبی محقق کند.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری قصد دارند تا سال آینده به صورت جدی به بحث برقی‌کردن موتورسیکلت‌ها وارد شوند، تصریح کرد: برای پیشبرد در توسعه و استفاده از موتورسیکلت‌های برقی سازوکارهایی برای برقی کردن موتورسیکلت‌ها در نظر گرفته شده که یکی از آن تامین باطری است.

حسینی میلانی اضافه کرد: صباباطری کارخانه‌ای است که باطری‌های لیتیومی تولید می‌کند و تمام مراحل تولید نیز در همین کارخانه انجام می‌شود. به همین دلیل این اطمینان وجود دارد که از لحاظ ایمنی استانداردهای لازم درنظر گرفته می‌شود و حادثه‌ای اتفاق نمی‌افتد.

میلانی با اشاره به این‌که در حاشیه بازدید شهردار تهران از کارخانه صباباطری، او از نمایشگاه موتورسیکلت‌هایی که برقی شده بودند نیز بازدید کرد، خاطرنشان کرد: شهردار تهران تاکید داشت که بحث اقتصادی نیز در این موضوع مدنظر قرار گیرد و برقی شدن موتورسیکلت‌ها در ابتدا به‌صورت پایلوت انجام شود. به همین منظور کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به همراه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل در نظر دارد تا برای سال آینده به‌صورت جدی مطالعات لازم در این خصوص را انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی به گونه‌ای‌ است که نمی‌توان اعلام کرد سال آینده چه تعداد موتورسیکلت برقی وارد عرصه حمل‌ونقل می‌شود، ابراز داشت: البته در وهله اول باید مقدمات و زیرساخت‌ها برای تردد موتورسیکلت برقی در شهر فراهم شود تا اگر راکبی خواست باطری موتور را شارژ کند، این امکان برایش فراهم باشد.

به گفته حسینی میلانی، باید مکانیسم‌های مشارکتی بین تولیدکنندگان، شهرداری و وزارت نیرو از نظر حقوقی و مالی نیز بررسی شود. 

او گفت: البته این گام‌های اولیه‌ای‌ است که برداشته می‌شود و ما امیدواریم ریل‌گذاری‌های لازم برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در شهر اتفاق بیفتد.

کد خبر 431957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =