همشهری آنلاین: دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است

عاملی

به نام خداوند بخشنده و مهربان

با سلام و درود به مردم شریف و افتخار آفرین ایران

اکنون که به حول و قوه الهی چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را جشن می گیریم، سپاسگزار نعمت اسلام، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی هستیم و خرسند و مفتخریم که علیرغم تخریب ها، تهدیدها، جنگ ها، تحریم ها، دروغ پردازی ها،   دشمنی ها و فتنه های فراگیر نظام سلطه جهانی؛ انقلاب اسلامی توانسته است همچنان بر عهد  لااله الا الله و استقرار توحید در نه گفتن به طاغوت و تاکید بر نهادینه شدن حکومت الهی تا رسیدن به تمدن نوین اسلامی پایدار بماند.  راه سخت و پرفراز و نشیبی را طی کرده ایم و راه طولانی را باید با همت و تدبیر، توکل، تعقل، همدلی و وحدت طی نمایم.

در عصر فراگیری نظام های کفر و الحاد در قالب سوسیالیسم و سکولاریزم که می‌رفت جایگاه دین را از همه مسیر زندگی و نهادهای اجتماعی دور کند و جهان را در بستر جامعه منهای خدا که نتیجه آن چیزی جز "به هم ریخته گی، آشفتگی، انحراف فردی و اجتماعی"، پیشرفت های ناقص و پذیرش ظلم و استکبار نبود، اراده خدای متعال با ظهور رهبری الهی و امامی از سلاله پاک رسول الله و پیرو صدیق سیدا الشهداء ظهور پیدا کرد و شعله های عشق به خدا و عدم پذیرش استیلاء طاغوت را فراگیر نمود.

انقلاب اسلامی، پیروزی اسلام و مردم بود. مردم به معنای واقعی کلمه که در آن همه اقوام، همه اقشار، همه نخبگان و روشنفکران و روحانیون و همه گرایش ها و تمایلات متنوع و متفاوت و پیروان مذاهب و ادیان مختلف با شعارهای کانونی و ماندگار بر محور اسلام خواهی، عدالت طلبی و نفی سلطه شاه، همبستگی و همدلی برای استقرار اخلاق و کردار نیک و حمایت از ولایت و پشتیبانی مستضفین، راه جدیدی را به روی مظلومان و مستضعفان و علاقمندان به بازگشت دین و بطور خاص اسلام ناب محمدی به مسیر زندگی خود باز کردند.

دست آوردهای چهل ساله پیروز انقلاب را نمی توان صرفا در آمار و اطلاعات مرتبط با پیشرفت ها که بسیار افتخار آمیز است، جستجو کرد. مهمترین دست آورد انقلاب اسلامی همت برای بازگشت دین به مسیر زندگی بود که موجب استقلال و خود باوری، اعتماد به نفس فردی، اجتماعی، ملی و البته جهانی شد. پیوند خوردن زندگی و کار، نهادهای علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با دین کاری بس مهم است که زمان طولانی می طلبد که میوه مبارک این پیوند به کام مردم بنشیند. امروز دانشمندان دنیای غرب نیز بر این باورند که نجات جامعه غرب در بازگشت دین و پیوند دین با جامعه و حکومت است.

بطور حتم آسیب ها، خطاها و ناکامی ها  این دوره چهل ساله، دست آورد انقلاب عظیم اسلامی تلقی نمی شود و مسیر حکمرانی کشور از این جهت نیازمند پالایش و بازنگری است ولی باید اذعان داشت که بخش عظیمی از آسیب های دوره انقلاب مربوط به دشمنی های بی امان و پیوسته نظام سلطه جهانی، خودخواهی ها و دور شدن از ارزش های انقلاب اسلامی و تلاش بی امان برای تخریب تصویر و وجاهت جمهوری اسلامی است.

دشمنان انقلاب با رژیم سازی از نظام منتخب ملت شریف ایران، سیاه نمایی از اسلام و ایران، تصویرسازی های دروغین تلاش کرده اند که حس نا امیدی را در مردم تقویت کنند و با رفتارهای غیر اخلاقی و فاقد مشروعیت حقوقی و بین المللی از مسیر تحریم، تهدید و فشار به تنبیه ملت شریف ایران پرداخته اند. در عین حال باید بدانیم در اوج قله نوردی هستیم که با همدلی و همکاری، دستگیری از خسته شدگان و ایجاد فضای دوستی و  صمیمت چند گامی تا رسیدن به "برترین قدرت جهان" و "ایجاد جامعه نوین اسلامی" که حس "عضویت افتخار آفرین ملی" را برای همگان تامین می کند، چند گام استواری بیش نداریم.

به لطفا خدای سبحان، رهبری فهیم، حکیمانه، دورنگرانه و البته الهی آیه الله خامنه ای که سایه پر حکمت و پر فیض ایشان مستدام باد و ایثار و از خود گذشتگی های پر ارزش شهدا؛ ایثارگران و جانبازان و خانواده های گرانقدر آنها و البته تلاش و تدبیر همه مردم شریف ایران عزیز و  از خودگذشتگی و تدبیر مسئولین، جهادگران و پاسداران الهی در ادوار مختلف  چهل سال گذشته، توانسته ایم و الحق باید بگوییم "ما توانسته ایم"، "ما می توانیم" و "ما خواهیم توانست" که در بلندای قله های افتخار وکمال گرایانه جهان بایستیم.

امروز بطور حتم سرمایه انسانی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، جزء فاخرترین و کیفی ترین سرمایه  های انسانی جهان است که موجب پیشرفت و توسعه فراگیر کشور و برخورداری از مواهب زندگی در سراسر ایران عزیز  و کشورهای مختلف جهان شده است.  کسب رشد علمی در جایگاه چهارم جهان، احتساب جایگاه ممتار در میان ده کشور برتر جهان،  درالمپیادهای فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی، صنایع رباتیک، صنایع هوا-فضا  و فنآوری های نانو، سلول های بنیادین، زیست فناوری و فنآوری های هسته ای و البته قدرتمندترین در علوم پزشکی و صنایع غذایی و کشاورزی و برخورداری از برترین میانگین ها و نسبت عظیم دانشجویان دختر و پسر در جهان، استقلال دارویی، پزشکی، غذایی، انرژی و بهره مندی از برترین امنیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جهان، بهره مند از هنر فاخر و به اذعان مراکز مطالعاتی غرب، قرار گرفتن در جایگاه قدرت هشتم جهانی و برخورداری از مردم سالاری در همه حوزه های محلی، شهری، استانی و ملی، تصویر با عظمتی از مردم پرافتخار ایران عزیز را به نمایش گذاشته است. ایران عزیز بر مبنای گزارش های سازمان ملل رتبه اول رشد در شاخص توسعه انسانی (HDE) در ۴ دهه اخیر را به خود اختصاص داده است.

امروز ایران عزیز در ۵ نیاز اساسی یعنی ۱)آموزش و تربیت، ۲)بهداشت و درمان، ۳)غذا و دارو، ۴)انرژی و ۵)امنیت از استقلال و و توانائی برتر برخوردار است و این بنیان مهمی است که هیچ یک از آنها قبل از انقلاب وجود نداشته و به یاری انقلاب و ارزش های انقلابی و خدا باوری و خود باوری بدست آمده است که نیازمند پاسداری از این ارزش بزرگ هستیم. ما نیازمند استقرار و فراگیری عدالت در همه جنبه های زندگی هستیم و با رهبری فرخنده و بالنده حکیم انقلاب دهه آینده؛ دهه عدالت و اخلاق فراگیر در ایران عزیز و ناامیدی کامل دشمنان خواهد بود و این مهم از طریق محوریت کتاب خدا،  ولایت و عقلانیت الهی نظامند تامین خواهد شد.

امروز مسئولیت ما بعنوان یک مسلمان ایرانی  و بعنوان یک ایرانی با هر مرام و مسلکی که  داریم از هر روز گذشته تاریخ بیشتر و بیشتر شده است. امروز ما "بودن و نبودن های آینده تاریخ" را رقم می زنیم. می توانیم به استقرارجهان رها شده از سلطه و استیلاء طاغوت، ظلم و جنایت های منتهی به کشتار جمعی و آزار و اذیت مردم جهان کمک کنیم و جهان سراسر صلح و آرامش را مستقر کنیم که این میراث وعده داده شده قطعی الهی است که ان الارض یرثها عبادی الصالحون (انبیاء-۱۰۵). ما می توانیم ارزش خدا (ما قدر الله حق قدره، زمر-۶۷) را که طی صده های متمادی مورد تهاجم قرار گرفته است، دوباره احیاء کنیم که احیاء آن حتی در مورد یک فرد، ارزش جهانی دارد (من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا – مائده/۳۲).

انقلاب فرهنگی ما تا رسیدن به قله های علم و فرهنگ برتر جهان باید ادامه پیدا کند تا شاهد جامعه برخوردار از آرامش ناشی از قدرت علم و فرهنگ و عدالت اجتماعی باشیم.

راهپیمایی ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد پیروزی  انقلاب اسلامی نمادی برای همدلی و باهم بودن، ایستادگی در جبهه حق و پویندگی در مسیر رهبری و ولایت است. اطمینان دارم، ملت شریف ایران همچون گذشته حماسه به یاد ماندنی را خلق خواهند نمود و امید دشمنان انقلاب را ناکام خواهند گذاشت.  ایران عزیز با برخورداری از ملت قدرتمند و رهبری توانا و حکیم، برخوردرای از قدرت پنجم جهان در منابع طبیعی، رتبه چهارم جهان در منابع انرژی و نسل متفکر و خلاق جوان و همچنین توانائی بفعلیت رسیده علمی برتر جهان و صدها توانائی دیگر، شایسته بهترین هاست و به حول و قوه الهی جهان موفقیت های بزرگتری را برای انقلاب اسلامی بزرگ و جهانی ایران عزیز شاهد خواهد بود.

نیست توفیق مگر از سوی پروردگار

۲۱ بهمن ۱۳۹۷

سعید رضا عاملی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

کد خبر 431262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =