همشهری آنلاین: هیروکازو کُره-ادا که بهار امسال با «دله‌دزدها» برنده جایزه نخل طلایی جشنواره کن شد، تازه‌ترین تجربه کارگردانی خود را یک نامه عاشقانه به کاترین دونوو می‌داند.

پوستر فيلم حقيقت ساخته كره-ادا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، «حقیقت» نخستین فیلم سینماگر مولف ژاپنی در آن سوی مرزهاست و دو ستاره سینمای فرانسه در آن نقش‌های اصلی را ایفا می‌کند. با توجه به حضور دونوو و ژولیت بینوش در این پروژه، حق پخش آن در بازار فیلم جشنواره برلین فروخته شد تا از همین امروز اکران بین‌المللی «حقیقت» در سینماهای سراسر جهان تضمین شود.

کُره-ادا فیلمنامه «حقیقت» را نوشته و دونوو و بینوش در آن نقش یک مادر و دختر را بازی می‌کنند. دیگر بازیگر این درام خانوادگی ایتن هاوک، ستاره آمریکایی نامزد چهار جایزه اسکار است که در فیلم به نقش شوهر آمریکایی بینوش را ظاهر شده است. ضمن اینکه ماجراها ارتباطی آشکار با حرفه دو ستاره محبوب سینمای فرانسه دارند؛ دونوو الهه بازیگری در سنین بازنشستگی است و بینوش دختری که در آمریکا به کار فیلمنامه‌نویسی اشتغال دارد.

فابین (دونوو) با وجود موفقیت‌های چشمگیر خود در عرصه سینما و بازیگری رابطه‌ای پرفراز و نشیب با دخترش دارد. وقتی لومیر همراه همسر و فرزندش از آمریکا به فرانسه و پاریس بازمی‌گردد، کتاب خاطرات مادر خود را می‌بیند؛ کتابی که تازه به بازار آمده و در آن حقیقت‌ها آشکار شده است، پای برخی ماجراها و روایت‌ها به میان آمده و راوی زبان به اعتراف درباره عشق‌ها و رنجش‌هایش گشوده است.

کره-ادا درباره «حقیقت» چنین اظهار نظر می‌کند: «فیلم یک نامه عاشقانه است خطاب به کاترین دونوو و داستانی درباره بازیگری، داستانی درباره یک حقیقت و یک دروغ و داستانی درباره درگیری و مصالحه میان مادر و دختر. این یک تجربه واقعا خوشحال‌کننده برای من است که با گروهی از ستاره‌ها از فرانسه تا آمریکا همکاری می‌کنم.»

بینوش ۵۴ ساله این روزها ریاست هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره برلین را بر عهده دارد و نکته جالب اینکه در «حقیقت» هاوک ۴۸ ساله نقش شوهر او را ایفا کرده است. دونوو ۷۵ ساله هم همزمان سه فیلم در مرحله پس‌تولید دارد که امسال آماده نمایش می‌شوند.

کد خبر 431233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =