همشهری آنلاین: فرمانده مرزبانی ناجا در پاسخ به سئوال تسنیم که برای آزادی گروگان‌های ایرانی در پاکستان چه اقداماتی شده گفت: تعدادی از همکاران در اسارت گروه‌های تروریستی هستند اما برای آزادی آنها تاکنون جوابی از گروه‌های تروریستی دریافت نشده است.

گروه‌های تروریستی تاکنون جوابی برای آزادی مرزبانان نداده‌اند/ مرزبانان در سلامت کامل هستند
سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه ایران با کشور پاکستان حدود یک‌هزار کیلومتر مرز خشکی دارد اظهار داشت: در یکسال گذشته اقدامات و تعامل خوبی با کشور پاکستان در سطوح مختلف برقرار شده ولی در منطقه بلوچستان پاکستان ناامنی‌هایی وجود دارد که مشکلاتی برای پاکستان ایجاد کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه اشرافیات دولت پاکستان  در منطقه بلوچستان پاکستان ضعیف است تصریح کرد: بخشی از کسانی و گروه‌هائ یکه در ایران اسلامی دچار جرم شده و تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار دارند و در منطقه بلوچستان پاکستان سکنی گزیده‌اند که اشرافیات دولت پاکستان در این منطقه ضعیف است.

وی با بیان اینکه صحبت‌هایی با دولت پاکستان برای اشرافیت به منطقه بلوچستان پاکستان شده است گفت: دولت و مسئولان حوزه مرزی، امنیتی پاکستان قول داده‌اند که اقداماتی برای اشرافیات در منطقه بلوچستان پاکستان داشته باشند.

سردار رضایی برخورد با گروه‌های مخل روابط دو کشور ایران و پاکستان  را از تاکیدات دو کشور دانست وتصریح کرد: ما خوشبین هستیم به  اقدامات مسئولان مرتبط دولت پاکستان که اقدامات خوبی شروع کرده‌اند از جمله اتفاقاتی که در مناطق مرزی ایجاد می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه گروه‌های تروریستی در منطقه بلوچستان پاکستان به صورت دزدانه اقدام به آدم ربایی و ایجاد ناامنی می‌کنند تصریح کرد:این شرایط خوشایند دو کشور نیست ولی به سبب ضعفی که وجود دارد اکنون همکاران و همرزمانی که در گروگان و اسیر گروه‌های تروریستی هستند آنچه اخباری که داریم هم  ما  و دستگاه‌های مختلف جمهوری اسلامی  در حال پیگیری هستند و  قول‌های که دولت پاکستان دادند ولی تا این لحظه اخباری که داریم الحمدالله سلامت هستند و مشکلی برای آنان پیش نیامده است.

وی با بیان اینکه ما مانند خانواده‌های گروگان‌ها دغدغه داریم افزود: امیدواریم بتوانیم زودتر این اسیران به وطن برگردانیم ولی هنوز جوابی از طریق گروه‌های تروریستی دریافت نشده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه پیگیری آزادی گروگان‌های ایرانی ازسوی پاکستان شده است گفت: چون در خاک پاکستان این اتفاق رخ داده است انشالله بتوانیم با خبر خوشی که آنها می‌دهند و وظیفه همسایگی اجرا کنند داشته باشیم.

سردار رضایی بیان کرد: اگر در خاک ایران این اتفاق افتاده بود دنبال می‌شد ولی در راستای پروتکل‌های منعقد شده بین دو کشور ایران و پاکستان، چون این اتفاق در خاک پاکستان رخ داده آنها موظف هستند این مهم و مطالبه جدی ما را محقق کنند که انشالله همکاران مرزبان به‌زودی به وطن برگردند.

کد خبر 429482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =