همشهری آنلاین: با حضور سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی، سعید رسولی عضو هیأت مدیره راه‌آهن، سرهنگ ملکی رئیس پلیس راه‌آهن و عابدین هادی‌نژاد مدیر کل راه‌آهن استان تهران اولین درزین ریلی راه‌اندازی شد.

راه‌اندازی درزین ریلی پلیس و پلیس ریلی در شبکه راه‌آهن

به گزارش فارس در این مراسم رئیس پلیس راه‌آهن اظهار داشت:‌حمل و نقل ریلی به همان اندازه که اهمیت دارد امنیت آن هم مهم است. راه‌آهن از بزرگترین خدمات دهنده حمل و نقل است و باید با برنامه‌ریزی خاص امنیت آن تامین شود.

سرهنگ ملکی افزود: به سبب گستردگی راه‌آهن امنیت آن هم شرایط ویژه‌ای می‌طلبد، قرار گرفتن خطوط ریلی در محیط‌های جغرافیایی مختلف نظیر جنگل، کویر،‌کوه و عبور از ۸۳ شهر ایجاد امنیت آن را دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: پلیس راه‌آهن تلاش کرده با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین در مسیرهایی که استفاده از خودرو و موتورسیکلت میسر نیست با همکاری مدیرعامل راه‌آهن گشت ریلی با درزین را راه‌اندازی کند.

سرهنگ ملکی افزود:‌در این راستا یک دستگاه درزین توسط اداره کل راه‌آهن استان تهران در اختیار پلیس قرار گرفت تا با تجهیز به علائم پلیس در خطوط ریلی به کار گرفته شود.

رئیس پلیس راه‌آهن ادامه داد: هر اقدامی برای برقراری امنیت راه‌آهن ضروری است.

وی تاکید کرد: خرید و فروش ادوات ریلی جرم محسوب می‌شود و مجازات سنگینی دارد. پلیس به خریداران ضایعات تذکر می‌دهد تحت هیچ شرایطی خرید چنین ضایعاتی را انجام ندهند.

سرهنگ ملکی افزود: سرقت در راه‌آهن، سرقت عادی محسوب نمی‌شود،ادوات ریلی در تامین امنیت خطوط ریلی نقش ویژه‌ای دارند و طبق مفاد قانون کیفری بزه مربوط به جرائم راه‌آهن شدیدترین برخورد با سارقان ادوات راه‌آهن انجام می‌شود.

کد خبر 429356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =