همشهری آنلاین: پنجاه و نهمین ناوگروه اطلاعاتی، عملیاتی، رزمی نیروی دریایی راهبردی ارتش بعد از گذشت ۴۳ روز دریانوردی و طی مسافت ۵۹۸۸ مایل دریایی و حضور مستمر در خلیج عدن در منطقه یکم امامت نداجا در بندرعباس پهلو گرفت.

ناوگروه

به گزارش ایرنا، فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نداجا در آیین استقبال از این ناوگروه و اعزام ناوگروه شصتم به ماموریت آب های آزاد و دوردست گفت: این ناوگروه متشکل از ناو لجستیک خارگ و ناوشکن الوند بود که بازدیدی از بندر صلاله عمان هم داشت.

امیردریادار دوم افشین تاشک ادامه داد: حضور مستمر ناوگروه های نیروی دریایی راهبردی ارتش به منظور اجرایی کردن دستورهای فرماندهی کل قوا، حفظ و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در آب های دور دست، ارزیابی توان ماندگاری در دریا بدون نیاز به هرگونه پشتیبانی ازساحل، به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، انتقال تجربه و دانش از کارکنان قدیمی به کارکنان جدید، خنثی سازی پروژه ایران هراسی و تامین امنیت خطوط دریانوردی و مواصلاتی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور ناوگروه های نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ازسال ۸۷ تا به امروز نشان دهنده تلاش کارکنان نیروی دریایی در راستای اجرایی شدن فرمایشات فرمانده کل قوا است که در این راه پر افتخار خانواده های این کارکنان مهم ترین و بیشترین سهم را در سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران داشته اند.

درپایان این آیین ناوگروه شصتم آموزشی اطلاعاتی نداجا متشکل از ناوشکن بایندر، ناو لجستیک بوشهر و ناولجستیکی لاوان در قالب سفر کارورزی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) بدرقه و به دریا اعزام شد.

کد خبر 429083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی