همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی در روز یکشنبه، ۲۳ دی، خبر داد و افزود: تقویت این سامانه دوشنبه کل کشور را تحت تاثیر خود قرار داده و موجب بارش برف و باران در کشور خواهد شد.

زمستان

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح پیش بینی وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی تا شنبه، ۲۲ دی، در اکثر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، اما از یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور خواهد شد که تا بعداز ظهر یکشنبه دامنه فعالیت آن کل نوار غربی و دامنه جنوبی البرز را در بر می‌گیرد و سبب بارش برف و باران و وزش باد می‌شود.

وی افزود: دوشنبه، ۲۴ دی، با تقویت این سامانه، فعالیت آن در کل کشور گسترده می‌شود و از بعداز ظهر یکشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و شمال شرق خوزستان و دامنه‌های البرز واقع در قزوین، کرج و تهران، کهگیلویه و بویراحمد بارش‌ها شدت خواهد داشت و در مناطق سردسیر بارش‌ها به شکل برف و همراه با وزش باد شدید و کولاک و مسدود شدن جاده‌های کوهستانی و در استان‌های جنوب غرب و جنوب کشور آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بعداز ظهر  دوشنبه فعالیت این سامانه در شمال غرب و غرب کاهش می‌یابد و در جنوب غرب و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، تهران، البرز و سمنان همچنین شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر فعال خواهد بود. در کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس و شمال بوشهر بارش‌ها شدت بیشتری دارد. ضمنا امروز خلیج فارس مواج خواهد بود.

وظیفه درباره وضعیت جوی پایتخت نیز گفت: آسمان تهران فردا، ۲۲ دی، کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در این روز به  ۷ و  ۲- درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت یکشنبه کمی ابری در بعداز ظهر افزایش ابر و بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در این روز بیشترین دما ۸ درجه سانتیگراد و کمترین آن ۱- سانتیگراد خواهد بود.

کد خبر 428088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =