همشهری آنلاین: مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: درصد جانبازی به ۲۰ رزمنده فاقد مدارک بالینی در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید اعطا شد.

جانباز

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، غلامرضا طائبی روز یکشنبه از اعطای پنج درصد جانبازی به نخستین گروه از رزمندگان فاقد مدارک بالینی خبر داد که پرونده مجروحیت آنان در شورای پزشکی سپاه پاسداران احراز و به تائید کمیسیون احراز بنیاد رسیده است.

وی با اشاره به بند الف ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: مطابق این بند وضعیت جانبازی مشمولان ماده (۶۱) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت باید تعیین تکلیف شود و با توجه به تبصره این بند بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را که صورت‌ سانحه بالینی همزمان مجروحیت ندارند اما مجروحیت آنها توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام‌ کننده (نیروهای مسلح) احراز می‌ شود، به ‌عنوان جانباز تلقی کند.

طائبی ادامه داد: برای نخستین بار پرونده‌ های ۲۰ رزمنده فاقد مدارک بالینی که مجروحیت آنها توسط شورای پزشکی سپاه پاسداران احراز و به بنیاد ارسال شد، به منظور تعیین درصد از اداره کل پذیرش و از امور اداری بنیاد به کمیسیون پزشکی بنیاد ارجاع شد.

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید با اشاره به فرایند اعطای درصد جانبازی به این رزمندگان گفت: این افراد به صورت حضوری به کمیسیون پزشکی دعوت و توسط تیم معاینه کمیسیون پزشکی ویزیت شدند که پس از انجام معاینات پزشکی همگی مشمول حداقل پنج درصد جانبازی شناخته شدند و آرای مذکور در سامانه الکترونیکی بنیاد (سجایا) ثبت و ابلاغ شد و این افراد تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفتند.

مردم ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

همچنین تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر است.

کد خبر 427592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار