همشهری‌آنلاین: سخنگو سازمان ثبت‌احوال گفت: بانک‌ها یا دستگاه‌هایی که نیازمند بررسی هویت افراد هستند، مکلفند به صورت برخط و آنلاین از سازمان ثبت‌احوال استعلام بگیرند.

ابوترابي

سیف‌الله ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص افرادی که تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند انجام داده‌اند اما هنوز موفق به دریافت کارت ملی هوشمند نشده‌اند  و نایز بهکارت ملی برای کارهای اداری،گفت: پس از تکمیل ثبت‌نام،اطلاعات افراد در سامانه ثبت احوال ثبت خواهد شد و برگه‌ای نیز به افراد پس از تکمیل ثبت‌نام تحویل داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل ثبت‌نام فرداست. بنابراین مشکلی برای افراد در انجام کارهای اداری ایجاد نخواهد شد.

ابوترابی ادامه داد: از طرفی دستگاه‌های اداری می‌توانند از سامانه ثبت احوال برای احراز هویت فرد استعلام آنلاین و برخط داشته باشند؛ اما گاهی اوقات برخی از نهادهای اداری از اطلاعات قبلی خود بک آپ(رونوشت) می‌گیرند و برای احراز هویت افراد به آن مراجعه می‌کنند. در حقیقت آنها استعلام آنلاین نمی‌گیرند که ممکن است اطلاعات قبلی مغایر با اطلاعات فعلی فرد باشد.

سخنگو سازمان ثبت احوال همچنین اضافه کرد:بانک ها مکلفند به صورت آنلاین و برخط برای احراز هویت افراد استعلام کنند و استعلام آفلاین معنا ندارد. همچنین سازمان ثبت‌احوال کشور هم آمادگی دارد به صورت آنلاین پاسخگو باشد زیرا سازمان ثبت‌احوال آخرین تغییرهای هویتی افراد را دارد.

کد خبر 425878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =