همشهری آنلاین: معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ایلام گفت: ۹۶۰ تن عسل از کلنی های این استان در سال جاری برداشت شده است.

960 تن عسل در ایلام برداشت شد

به گزارش ایرنا، مجتبی شیرخانی در بازدید از زنبورستان های دره شهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: طرح آمارگیری زنبورسـتان ها همزمان با سراسر کشور آخر مهرمـاه سال جـاری به پایان رسـید.
وی گفت: در این و در خاتمه با تأ یید نهایی به پایان رسید.
وی با بیان اینکه آمارگیری زنبورستان ها با اسـتفاده ازسامانه پهنه بنـدی داده های کشاورزی مهرماه امسال اجرا شد افزود: در این آمارگیری از تعـداد یک هزار و ۳۳۵ زنبورسـتان آمار برداری شد.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ایلام تعداد کل کندوهای عسل مدرن اسـتان ۱۰۳ را هزار و ۶۱۰ کندو عنوان کرد.
شیرخانی تصریح کرد: ۹۶۰ تن عسل مرغوب به ارزش ریالی ۴۸۰ میلیارد ریال عسل مرغوب و با کیفیت از این تعداد کندو برداشت شده است.
معان جهاد کشاورزی ایلام گفت: زنبور داری و صنعت تولید عسل ایلام علاوه بر ارزش اقتصادی محصول، زمینه اشـتغال مستقیم یک هزار و ۳۳۵ نفر را فراهم کرده است.
شیرخانی ادامه داد: شهرستان ایلام با ۲۳ درصد کل زنبورسـتان ها بیشترین آمار و شهرستان دره شهر با حدود۳ درصد کمترین آمار زنبورستان ها را داراست.
وی گفت: علاوه بر عسل سـایر فرآورده هـای جـانبی کلنی از قبیـل ژله رویـال،گرده کـل، مـوم، بره مـوم، زهر زنبور از دیگر محصولات تولیدی این زنبور داران استان ایلام است.
شیرخانی بیان داشت: تولیـد عسل اسـتان نسـبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۴۵ درصدی برخودار بوده است.

کد خبر 423700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =