همشهری آنلاین: بازار سهام روسیه به تحریم های جدید آمریکا که طرح آن در سنای این کشور درحال بررسی است، واکنش نشان داد و ارزش سهام بسیاری از شرکت‌های روسی کاهش یافته است.

سهام شرکت های روسی بر اثر تحریم جدید آمریکا سقوط کرد

به گزارش روز جمعه ایرنا، ارزش سهام بسیاری از شرکت‌ها در بازار سهام مسکو روز جمعه کاهش یافت و بیشترین کاهش مربوط به سهام شرکت هوایی ایروفلوت بود که 4.13 درصد کاهش یافت.

گروه صنعتی «گ.د.پ.ای.ن پلوس» با 3.96 درصد کاهش، شرکت «سورگوت نفتوگاز» 2.57 درصد کاهش و شرکت «موس انرگو» 2.49 درصد بیشترین سقوط ارزش سهام خود را داشتند.

ارزش سهام شرکت گازپروم نیز امروز 1.5 درصد و شرکت اپراتور تلفن همراه مگافون 1.2 درصد کاهش یافت.

رسانه های روسی امروز جمعه اعلام کردند: طرح تحریم های جدید روسیه به سنای آمریکا ارائه شده است.

در این طرح، محدودیت هایی در مورد بدهی های دولتی روسیه و نیز معامله های مربوط به سرمایه گذاری در بخش های انرژی و شرکت های دولتی این کشور پیش بینی شده است ضمن اینکه گفته شده تحریم های جدید همچنین شماری از سیاستمداران و سرمایه داران روس را دربرمی گیرد.

سناتور لیندسی گراهام از طراحان طرح جدید تحریم های روسیه گفت: هدف ما تغییر وضعیت کنونی و اعمال تحریم های کوبنده علیه روسیه تا زمانی است که این کشور از اقدامات مداخله جویانه خود در روند انتخابات آمریکا صرف نظر کند.

وی خاطرنشان کرد که تحریم های جدید سخت ترین تحریم های آمریکا علیه روسیه خواهد بود.

آمریکا از سال 2014 و پس از آغاز مناقشه در اوکراین، چندین بسته تحریم های اقتصادی و مالی علیه روسیه وضع کرد و کشورهای دیگر را نیز وادار به پیوستن به این تحریم ها کرد.

از انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری آمریکا، روابط واشنگتن و مسکو بدتر از گذشته شد و با توجه به اینکه تعداد قابل توجه ای از سیاستمداران آمریکایی، روسیه را به دخالت در انتخابات این کشور متهم کرده بودند، دولت ترامپ نیز رویکردی سختر از روسای جمهوری قبلی نسبت به روس ها به کار برد.

کد خبر 412517

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار