همشهری آنلاین: تیم منتخب کشتی فرنگی ایران به ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ برنز رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان دست یافت.

Wrestling Team

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، پيكارهای بین‌المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی نیز محسوب می‌شود، روزهای 2 و 3 تیر ماه در شهر گیور مجارستان برگزار شد و در پایان تیم 8 نفره ایران توسط محسن حاجی‌پور و یوسف قادریان در اوزان 63 و 82 کیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا گرایی و مهدی فلاح در اوزان 67 و 87 کیلوگرم به مدال نقره و علی ارسلان در وزن 72 کیلوگرم به مدال برنز رسید.

  • نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این مسابقات:

در وزن 60 کیلوگرم، محمد فقیری در دور اول با نتیجه 8 بر 0 کوواچس از مجارستان را شکست داد و در دور بعد 5 بر 3 مغلوب والیهان از چین شد. در همین وزن رضا عباسی در دور نخست با نتیجه 6 بر 2 تیشوف از قرقیزستان را شکست داد، اما در دور بعد مقابل تائو از چین مغلوب شد. در این وزن دو کشتی گیر چینی به دیدار نیمه نهایی راه یافتند که حریف محمد فقیری به دیدار فینال راه یافت و فقیری نیز در گروه بازنده‌ها با شکست پتروویچ صربستانی راهی دیدار رده‌بندی شد، اما در این دیدار مقابل تائو از چین با نتیجه 10 بر 0 شکست خورد و پنجم شد. عباسی نیز با توجه به شکست دیگر حریف چینی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 63 کیلوگرم، محسن حاجی‌پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم تاماس از صربستان را مغلوب کرد و در نیمه نهایی مقابل وانچا از کشور مجارستان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در فینال 3 بر 2 حسین محمد از کشور مصر را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در دور اول با نتیجه 10 بر 9 از سد آلمات کبیسبایف، دارنده مدال نقره و برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و در دور بعد حامد تاب، دیگر نماینده کشورمان را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی نیز 13 بر 7 آمیزیف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد، اما در این دیدار مقابل شرماخانبه از قزاقستان با نتیجه 6 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره رسید. حامد تاب نیز به گروه بازنده‌ها رفت، اما در این گروه مقابل کبیسبایف شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم، علی ارسلان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل فریتچ از مجارستان به برتری رسید، اما در نیمه نهایی مقابل اتلینگر از کرواسی مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 14 بر 3 ژانگ از چین را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 82 کیلوگرم، یوسف قادریان در دور اول پولیوادوف از قزاقستان را شکست داد و در نیمه نهایی مقابل عزیزبیکوف از قرقیزستان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. قادریان در دیدار فینال پیتر باکسی (قهرمان جهان 2014) از کشور مجارستان است را با نتیجه 6 بر 3 از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 87 کیلوگرم، مهدی فلاح در دور اول با نتیجه 3 بر 0 مقابل زیلواسی از مجارستان به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه 3 بر 1 عظمت کاستوبایف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فلاح در این مرحله نیز در حالی که با نتیجه 3 بر 0 از موتسوگولوف قزاق پیش بود، با توجه به مصدومیت این کشتی گیر برنده مبارزه شد و به دیدار فینال راه یافت. فلاح در این دیدار 3 بر 1 مغلوب ویکتور لورینچ، دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از کشور مجارستان شده و صاحب مدال نقره شد.

 

کد خبر 408885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار