همشهری آنلاین: نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: ۳۸سال در سمت امامت جمعه کرمان ادای وظیفه کردم اما به دلیل کهولت سن استعفای خود را از امام جمعه‌ای شهر کرمان و نمایندگی ولی فقیه در استان به دفتر مقام معظم رهبری تحویل دادم و معتقد بودم که باید این سمت به یک فرد جوانی داده شود.

سید یحیی جعفری

به گزارش ايسنا،  آیت‌الله "سید یحیی جعفری" در دیدار فرمانده سپاه ثارالله کرمان ضمن تسلیت ایام سوگوار خاندان نبوت گفت: پیامبر اکرم (ص) مصیب‌ها و رنج‌های زیادی تحمل کرد تا توانست اسلام را به عنوان برنامه زندگی بشر به مردم منتقل کند.

وی ادامه داد: اقدامات پیامبر (ص) از روی درایت و با درنظر گرفتن همه جهات بوده است و حکومت اسلامی را در مدینه بنیان نهادند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: هر موقع که مسلمانان به دستورات اسلام و دستورات دین عمل کرده‌اند، مراحل رشد و کمال را طی و به موفقیت دست پیدا کرده اند و هر زمان نیز کوتاهی کردند، دچار عقب افتادگی شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که سنت الهی بر مبنای این نیست که با اعجاز مشکلات حل شود، یادآوری کرد: در زمان سلطنت شاه ملعون اجانب بر شئون حیاتی کشور مسلط بودند و شاه اقداماتی که عوام را خام کند، انجام می داد، اما امام خمینی (ره) آمد و مبارزه و جهاد را آغاز کردند و مردم نیز به دنبال ایشان حرکت کردند.

وی با بیان این مطلب که با مجاهدت‌های نیروهای مسلح توانستیم تمامیت ارضی کشور را حفظ کنیم، اظهار کرد: امروز دشمن از قدرت جمهوری اسلامی ایران حیران است و نمی داند چه کند. ما امروز حرف اول را در منطقه و حتی جهان میزنیم و جنایتکاران استعمارگران جرات نمی‌کنند به چشم چپ به این ملت نگاه کنند.

آیت‌الله جعفری با تاکید برآنکه باید به مردم آگاهی داد، عنوان کرد: روحانیت وظیفه دارند که این آگاهی را به مردم دهند تا بر بصیرت مردم افزوده شود.

وی به نقش سپاه در طول انقلاب اشاره کرد و افزود: نقش سپاه به اندازه‌ای زیاد می‌باشد که امام راحل فرمودند «اگر سپاه نبود، کشور نیز نبود».

امام جمعه کرمان تصریح کرد: اگر دشمن لبخندی به ما می‌زند روی حساب دیگر است و دشمن، دشمن است و ما باید خودمان را در برابر دشمن مجهز کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: به دلیل کهولت سن استعفا خود را نوشتم و معتقد بودم که این سمت به یک فرد جوانی داده شود و به زودی یک نفر به عنوان امام جمعه کرمان از طرف مقام معظم رهبری معرفی می‌شود.

 

کد خبر 388818

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار