همشهری آنلاین: ثروت «جک ما» مالک فروشگاه اینترنتی علی بابا در چین با رسیدن به ۳۷.۴ میلیارد دلار، بار دیگر عنوان ثروتمندترین فرد آسیا را نصیب او کرد.

Jack Ma

مهر به نقل از فوربس نوشت: «جک ما» مالک فروشگاه بزرگ اینترنتی علی بابا در چین دوباره بعنوان ثروتمندترین فرد آسیا در صدر لیست ثروتمندان این قاره قرار گرفت؛ بازگشت دوباره وی به صدر این لیست به افزایش قیمت سهام این شرکت و به دنبال آن روند افزایشی قابل توجه سرمایه علی بابا برمی‌گردد.

بر اساس فهرست افراد میلیاردر جهان (بر پایه دلار) «جک ما» در حال حاضر با ثروت ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار، عنوان ثروتمندترین آسیایی را به خود اختصاص داده است.

در ابتدای ماه جاری میلادی این عنوان را «ما هوواتنگ» که معروف به «پونی» و مالک شرکت اینترنتی «تنسنت» در چین است، در تصاحب خود داشت. در حال حاضر ثروت وی ۳۶ میلیارد دلار و ۷۰۰ میلیون دلار است که در رتبه دوم ثروتمندان آسیا جای گرفته است.

در آسیا رقابت اصلی در حال حاضر بر سر تصاحب عنوان ثروتمندترین فرد آسیا بین این دو چهره میلیاردر است.

علی بابا در هفته گذشته، گزارشی را از عملکرد پولی خود در سه ماه نخست سال مالی این شرکت ارائه داد که حاکی از رشد ۵۶ درصدی داشت و حوزه تجارت «کلود» این شرکت با ۹۶ درصد افزایش درآمد به ۳۵۹ میلیون دلار رسید؛ ضمن اینکه برای اولین بار بیش از یک میلیون مصرف‌کننده از این سامانه پرداخت کردند.

همچنین «جک ما» در میان ثروتمندترین جهان، جایگاه هجدهم را به خود اختصاص داده است و بر اساس پیش‌بینی‌های او، ثروت علی بابا تا سال ۲۰۳۶ میلادی بیشتر از پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و بیشتر از حجم اقتصاد فرانسه و بریتانیا خواهد بود.

اقتصاد علی بابا در حال حاضر بزرگ‌تر از ایران، سوئد، لهستان و اتریش و نروژ است.

کد خبر 380097

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار