همشهری آنلاین: رییس پژوهشکده پولی و بانکی از برگزاری چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا خبر داد.

Coference

به گزارش مهر، علی دیواندری در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا نهم و دهم اردیبهشت برگزار می‌شود.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی افزود: همایش تجاری ایران و اروپا در حالی برگزار می‌شود که در هر سال میلادی دو همایش در فرانکفورت و ایران برپا می‌شود. بر این اساس دو دوره در اروپا برگزار شده و امسال نیز دومین بخش ایرانی قرار است در نهم و دهم اردیبهشت جاری برگزار شود.

وی تصریح کرد: در سه همایش قبلی این تبادلات و همفکری‌ها دستاوردهای خوبی داشته است، در عین حال چهارمین همایش حول دو محور اصلی «روند پیشرفت فرآیندهای مالی و بانکی» و «فرصت سرمایه‌گذاری در ایران» برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: روند پیشرفت فرآیندهای مالی و بانکی در یکسال پس از برجام بررسی می‌شود و در عین حال مقررات‌گذاری و استانداردهای بال دو و سه نیز مورد بررسی قرار مي‌گيرد.

به گفته دیواندری، ایران در حوزه تطبیق با استانداردهای بین‌المللی و نظارت بر سیستم بانکی کارهایی را انجام داده و اتصال سیستم بانکی ایران به سیستم بانکی دنیا مورد بحث قرار خواهد گرفت؛ البته توسعه شبکه کارگزاری نیز در دستور کار قرار دارد که با توجه به توسعه شعب خارجی بانکها در ماههای آتی نیز گزارش‌هایی ارایه خواهد شد.

دیواندری با اشاره به رهنمودهای صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برای نظام بانکی ایران گفت: در عین حال IFS نیز بعنوان یک پیش نیاز برای ارتباطات بین‌المللی با نظام بانکی دنیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ ضمن اینکه در حوزه توسعه سرمایه‌گذاری در ایران، تامین مالی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد به خصوص اینکه برخی شرکتهایی در این همایش حضور دارند که در حوزه تامین مالی در دنیا اثرگذار هستند. بنابراین با توجه به حضور اروپایی‌ها، حوزه‌های سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، راه و شهرسازی و انرژی نیز معرفی می‌شوند.

وی مباحث مرتبط با بانک، بورس و بیمه را از جمله محورهای این همایش دانست و گفت: از بلژیک،انگلیس، فرانسه، ایتالیا، هلند و سوئیس در این همایش حضور دارند و در حوزه سامانه تارگت ٢ که سامانه مهم در تبادلات بانکی حوزه یورو هست نیز بحث خواهد شد.

کد خبر 367862

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha