همشهری آنلاین: جردن باروز، قهرمان جهان و المپیک کشتی آزاد آمریکا گفت: ترامپ مجبور نیست در ایران باشد. او این تصمیم را در دفتر کارش می‌گیرد، وقتی که ما باید در مقابل ۱۳ هزار تماشاگر ایرانی حضور یابیم.

Jordan

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، جردن باروز، قهرمان چند دوره جهان و دارنده مدال طلای المپیک لندن در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد آمریکا با بیان این مطلب افزود: جایی به جز ایران نیست که من از مسابقه دادن در آن لذت ببرم، تماشاگران عاشق کشتی هستند و سطح برگزاری رقابت‌ها با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست. پس می‌توانید نگرانی من در مورد پاسخ وزارت امور خارجه ایران در جواب به ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا که توسط دونالد ترامپ اعلام شد را درک کنید. جایی که آنها در پاسخ به آمریکا، اجازه ورود ما را به کشورمان ندهند.

وی ادامه داد: همه چیز یک شبه اتفاق افتاد، ایران کشوری است که برای فرهنگ و ورزش کشتی سودمند است و آنها بهترین تماشاگران کشتی در جهان هستند.

قهرمان کشتی آزاد جهان اظهار داشت: برای حضور در جام جهانی در ایران برنامه دارم و امیدوارم بتوانم در جام جهانی حضور یابم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر پرواز به ایران رزرو شده و پروسه صدور ویزا نیز در حال انجام است. در روز دوشنبه ریچ بندر، مدیر فدراسیون کشتی آمریکا نیز به ما اطمینان داد که این سفر طبق برنامه انجام خواهد شد و از سال 1998 تا به حال کشتی‌گیران آمریکا 16 بار به ایران سفر کرده‌اند.

وی گفته است این سفر، تاریخی طولانی از همکاری ما بین ایالات متحده آمریکا و ایران در کشتی می‌باشد و یک روش و مثال خوب از دیپلماسی بین مردم این دو کشور است.

باروز در مورد مسابقات جام جهانی گفت: این رقابت یکی از مهم‌ترین مسابقات بین‌المللی است و اهمیت زیادی دارد و مشتاقانه منتظر مبارزه با بهترین تیم‌های کشتی دنیا هستیم.

وی در مورد این که پس از ناکامی در المپیک برزیل این اولین مسابقات رسمی است که در آن حضور خواهد داشت، افزود: با توجه به فضای سیاسی به وجود آمده، این موضوع می‌تواند یک اضطراب نیز به ما اضافه نماید، اما من مطمئنم دیپلماسی همیشه برنده است.

قهرمان المپیک لندن تصریح کرد: ورزش یکی از معدود نهادهایی است که فراتر از نژاد، مذهب، فرهنگ و دولت‌هاست.

وی ادامه داد: برای من ساخت دوباره آمریکای بزرگ این است که شما چطور با مردم در اطراف خود برخورد می‌کنید؟! هم‌زمان فکر می‌کنید که چه می‌شود اگر ایرانی‌ها هم بخواهند تلافی کنند، در حالی که یک هواپیمای 25 نفره آمریکایی بخواهد در آنجا فرود بیاید؟ آقای ترامپ مجبور نیست که در ایران باشد. او این تصمیم را در دفتر کارش می‌گیرد، در زمانی که ما در ورزشگاه با 13 هزار تماشاگر ایرانی حضور داریم.

باروز در پایان خاطرنشان کرد: ایران می‌تواند بسیار دیپلماتیک و محترمانه صرف‌نظر از چیزی که به آن اعتقاد دارد و نظر دولت ماست، برای حضور تیم کشتی آمریکا تصمیم‌گیری کند و این نشان می‌دهد که شخصیت مهم‌تر از هر چیزی است.

 

کد خبر 360656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار