همشهری آنلاین: روابط عمومی وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اعضای هیئت علمی تمام‌وقت نمی‌توانند قرارداد همکاری تمام‌وقت یا نیمه‌وقت با سایر دستگاه‌ها داشته باشند.

به گزارش فارس، روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ارتباط با خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر در زمینه اعمال محدودیت برای تدریس اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سایر موسسات آموزش عالی، لازم به توضیح است که اقدام اخیر این وزارت در ارتباط با شفاف‌سازی و رفع ابهام مطرح شده توسط دستگاه‌های نظارتی در ماده 21 آیین‌نامه استخدامی اعضای هیئت علمی است؛ بدین نحو که برابر مقررات موجود کشور، اعضای هیئت علمی شاغل تمام‌وقت در موسسات آموزش عالی همزمان نمی‌توانند قرارداد همکاری تمام‌وقت یا نیمه‌وقت با سایر دستگاه‌ها داشته باشند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همکاری اعضای هیئت علمی برای تدریس در سایر موسسات در خارج از ساعات کار دانشگاه کمافی‌السابق با رعایت ضوابط بلامانع است.

این ضوابط در گذشته نیز در آیین‌نامه استخدامی اعضای هیئت علمی وجود داشته و اقدام اخیر صرفاً در راستای شفاف‌سازی و تصریح در اجرای ماده 21 آیین‌نامه فوق‌الذکر است.

کد خبر 339896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =