همشهری آنلاین: یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت دیدار چهره‌های اصلاح طلب با اعضای شورای نگهبان را به رفع برخی از سوء تفاهم‌ها و بدبینی‌ها و فراهم شدن بستر حضور حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه کمک کننده دانست.

ايسنا نوشت: حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا گفت: قاعدتا هدف شورای نگهبان رد صلاحیت همه کاندیداهای اصلاح طلب نیست.

وی افزود:‌طبیعی است ضوابط و مقرراتی وجود دارد که چهره‌ها و کاندیداهای اصلاح طلب باید به آن ضوابط التزام عملی داشته باشند تا بدین ترتیب حداقل شرایط لازم برای حضور آنان در انتخابات به شورای نگهبان اثبات شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس ادامه داد: چهره‌های سیاسی که در فتنه 88 نقش داشتند نباید انتظار تایید صلاحیت از شورای نگهبان داشته باشند. اصلاح طلبان نیز نباید در صدد عبور دادن این افراد از فیلتر شورای نگهبان باشند، شورای نگهبان تحت تاثیر فضاها و جوسازی‌ها قرار نخواهد گرفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال بر این باور است که دیدار اصلاح طلبان با اعضای شورای نگهبان به معنای فشار به این شورا برای تایید صلاحیت آنان نیست بلکه در حکم تبادل نظر و رفع برخی از ابهامات است.

وی خطاب به اعضای شورای نگهبان پیشنهاد داد: توجه داشته باشید به صرف انتصاب افراد و چهره‌های سیاسی به جریان اصلاح طلبی نباید کاندیداها رد صلاحیت شوند. چرا که در جریان اصلاح طلب نیز نیروهای معتدل با سابقه‌ی مثبت سیاسی و انقلابی و منطقی حضور دارند که در مجلس ششم وفتنه 88 نیز هیچ نقشی نداشتند. اگر از این طیف اصلاح طلبان فردی کاندیدا شود نباید با نگاه بدبینانه به آنان نگریسته و رد صلاحیت شود.

کد خبر 316754

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار