همشهری آنلاین: در پایان رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ آذربایجان، زیدوند صاحب مدال طلا شد، بویری و علیاری به مدال نقره رسیدند و مهدی‌زاده، طاهری و کریم‌فر صاحب مدال برنز شدند.

Wrestling

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، 17 فرنگی‌کار کشورمان در این پيكارها به میدان رفتند که نتایج کشتی‌گیران کشورمان در پایان مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 59 کیلوگرم محسن حاجی‌پور در دور نخست با نتیجه 6 بر 2 مغلوب جسی تیلکی از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل تسمرادوف ازبکستانی، وی از دور رقابت‌ها کنار رفت. در همین وزن مهرداد مردانی با نتیجه 8 بر 4 مغلوب المرات تسمرادوف، نفر سوم جهان از ازبکستان شد و با حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، مردانی ابتدا در گروه بازنده‌ها با ضربه فنی فومیتاکا از ژاپن را شکست داد و در دیدار رده‌بندی مقابل تیلکی از آمریکا با نتیجه 8 بر 4 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 66 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم 4 بر 1 ریو هان سو، دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی 2014 از کره جنوبی را شکست داد و در دور بعد پان ژنگ، قهرمان آسیا از چین را 3 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله 9 بر 0 مقابل کامران ممدوف، دارنده مدال برنز اروپا از آذربایجان شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد. گرایی در این دیدار مقابل زائور کابولویف از روسیه 8 بر 0 شکست خورده و پنجم شد. در همین وزن مهدی زیدوند و علی ارسلان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف یکدیگر رفتند که زیدوند 6 بر 1 به پیروزی رسید و در دور بعد نیز استوان لیوای، دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی از اسلواکی را 6 بر 4 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله 8 بر 0 حسن علی‌اف، دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی از آذربایجان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. زیدوند در این دیدار نیز مقابل کامران ممدوف 2 بر 0 به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد. علی ارسلان نیز با توجه به حضور زیدوند در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. وی ابتدا در این گروه لیوای از اسلواکی را با نتیجه 6 بر 4 شکست داد، اما در دیدار رده‌بندی مقابل حسن علی‌اف از آذربایجان 6 بر 3 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 71 کیلوگرم افشین بیابانگرد در دور اول با ضربه فنی پات اسمیت از آمریکا را شکست داد، اما در دور بعد 7 بر 1 مغلوب فرانک استابلر، قهرمان جهان از آلمان شد و با توجه به حضور استابلر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها راه یافت كه در دیدار شانس مجدد مقابل اتلینگر از کرواسی با نتیجه 2 بر 2 به پیروزی رسید، ولی در دیدار رده‌بندی مقابل بالینت کورپاسی از مجارستان 3 بر 2 شکست خورد و به مقام پنجم بسنده کرد. در همین وزن فرشاد بلفکه در دور نخست 6 بر 4 از سد روسلان تساریف از قرقیزستان گذشت، اما در دور بعد مقابل بالینت کورپاسی از مجارستان 5 بر 0 شکست خورد و با توجه به شکست کورپاسی از استابلر، بلفکه از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 75 کیلوگرم، پیام بویری در دور اول 7 بر 0 کارلوس مونوز از کلمبیا را شکست داد و در دور بعد 8 بر 0 از سد آلابک عزیزبکوف از قرقیزستان گذشت. در همین وزن رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم 3 بر 0 دلشادین توردیف از ازبکستان را مغلوب کرد. دو نماینده کشورمان در دور بعد و برای حضور در دیدار فینال به مصاف یکدیگر رفتند که پیام بویری 4 بر 3 پیروز شد و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار رده‌بندی مقابل حریف قرقیزستانی 4 بر 2 پیروز شد و به مدال برنز رسید. بویری در دیدار فینال مقابل کیم هیون وو، قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی 3 بر 0 شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 80 کیلوگرم، یوسف قادریان در دور اول با نتیجه 4 بر 1 از سد ویکتار ساسونوفسکی از بلاروس گذشت و در دور بعد مقابل الوین مورسالیف، قهرمان بازی‌های اروپایی و دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان 8 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، قادریان از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن 85 کیلوگرم، حبیب‌اله اخلاقی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل حسین نوری، دیگر نماینده کشورمان با نتیجه 2 بر 1 شکست خورد. نوری در دور سوم 4 بر 0 از سد رامسین عزیزسیر، نفر سوم بازی‌های اروپایی از آلمان گذشت، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل داوید چاکوتادزه از روسیه 9 بر 0 شکست خورد. وی در دیدار رده‌بندی مقابل عباس‌اف از آذربایجان 4 بر 3 مغلوب شده و پنجم شد. در همین وزن مجتبی کریم‌فر پس از استراحت در دور اول، در دور دوم 5 بر 0 از سد نورسلطان تورسینوف، قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و در دور بعد نیز رستم آساکولوف، نایب قهرمان جهان، قهرمان آسیا و بازی‌های آسیایی از ازبکستان را 10 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله به مصاف ژان بلنیوک، قهرمان جهان از اوکراین رفت و در یک کشتی پایاپای 3 بر 3 مغلوب شده و راهی دیدار رده‌بندی شد. سامان عزیزی، چهارمین نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم 4 بر 1 مغلوب ژان بلنیوک، قهرمان جهان از اوکراین شد و با توجه به حضور وی در دیدار فینال، وی نیز در گروه شانس مجدد، با حاضر نشدن جردن هولم از آمریکا به ديدار رده‌بندي رسيد. عزیزی در دیدار رده‌بندی مقابل کریم‌فر 3 بر 1 شکست خورد و پنجم شد. حبیب‌اله اخلاقی نیز با توجه به شکست نوری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 98 کیلوگرم، مهدی علیاری در دور نخست جو راو از آمریکا را 5 بر 2 شکست داد و در دور بعد اورخان نورایف از آذربایجان را 6 بر 2 مغلوب كرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله دی ژیائو از چین را 3 بر 1 شکست داد. علیاری در فينال مقابل شالوا گادابازه، دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان 0 بر 1 باخت و به مدال نقره رسید.

در وزن 130 کیلوگرم، مهدی نوری در دور نخست 5 بر 2 مغلوب ویتالی ایلنیتسکی از روسیه شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر، وی از دور رقابت‌ها کنار رفت. در همین وزن بهنام مهدی‌زاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مرادجان تویمب از تاجیکستان را 2 بر 0 شکست داد و در دور سوم و مرحله نیمه نهایی مقابل صباح شریعتی، دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی از آذربایجان با نتیجه 2 بر 0 مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار مقابل هیکی نابی از استونی 2 بر 0 پیروز شد و به مدال برنز رسید.

 

کد خبر 315595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار