رئیس‌جمهور دیروز در مراسم تجلیل از بازنشستگان کشور، در نقش یک منتقد اقتصادی ظاهر شد و مانند ماه‌های ابتدایی دولت نهم از وضعیت پرداخت وام انتقاد کرد. محمود احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز در کشور با دو مشکل مواجه هستیم، گفت:

اول اینکه دشمن محدودیت‌هایی ایجاد کرده و دوم وجود برخی افراد و بعضی نگاه‌ها در داخل کشور نسبت به تصمیمات و اقدامات دولت. وی افزود: به محض اینکه دولت می‌خواهد تصمیمی را در زمینه ارائه خدمت به مردم یا پرداخت تسهیلاتی به آنها به انجام برساند برخی به بهانه‌های مختلف شروع به مخالفت و مانع‌تراشی می‌کنند و این در حالی است که این مملکت و ثروت آن متعلق به مردم بوده و دولت، مجلس و قوه‌قضاییه همگی نوکر و خادم ملت هستند.

به گزارش مهر، رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه 80درصد از وام‌های کلان در کشور فقط در اختیار 10تا 12درصد جمعیت فعال اقتصادی کشور است، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم آن عده‌ای که این وام‌ها را دریافت کرده و تاکنون نسبت به پرداخت آنها اقدام نکرده‌اند باید نسبت به پرداخت این مطالبات اقدام کنند اما عده‌ای با بهانه‌های مختلف از این کار جلوگیری می‌کنند و چنانچه فقط20درصد از 80درصد منابعی که عده‌ای برده‌اند به بانک‌ها برگردانند بسیاری از مشکلات موجود برطرف می‌شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: اکنون آمده‌اند و روی ارز، جنگ اقتصادی درست کرده‌اند و قیمت‌ها را به‌طور مصنوعی بالا می‌برند. اگر اکنون فرد، باند یا دسته‌ای قیمتی روی ارز بگذارد و پولی ببرد به او کاری ندارند اما به محض اینکه دولت بگوید ما می‌خواهیم مقداری پول در دست مردم بگذاریم می‌گویند اقتصاد به هم می‌خورد. اینها مباحثی است که بالاخره باید روزی مطرح شود و مطرح نیز خواهد شد.

کد خبر 190984

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار