همشهری‌آنلاین: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هرچه به ایمان نزدیک شویم به موفقیت نزدیک‌تر می‌شویم و اگر روزی تیم فوتبالی داشته باشیم که بازیکنان آن نماز شب بخوانند و با وضو و به نیت برافراشتن پرچم اسلام به میدان بروند، می‌توانیم تیم فوتبال برزیل را هم شکست دهیم.

سردار نقدی

ایسنا نوشت: نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به عرصه‌های ورزشی موجود در کشور گفت:: عرصه‌های امروزی ورزش در کشور بیشتر از الگوهای غربی الهام گرفته و نوعاً از غرب یا شرق آمده است که فرهنگ غیر ارزشی آنها نیز با این عرصه‌ها به کشور ما آمده و می‌توان آن را در روابط بین اجزاء آن رشته ورزشی مشاهده کرد. مهمترین اظهارات نقدی درباره ورزش و ورزشگاران در زیر آمده است:

  • برخی ورزشکاران به خاطر تاثیر از غرب، رسیدن به ایده‌آل را در پیمودن راه غربی‌ها می‌دانند و کاستی‌های ما در فتح قله‌های جهانی ورزش را متأثر از کاستی‌های ما نسبت به غرب می‌دانند حال آنکه ما مدعی یک تمدن غنی هستیم و می‌توانیم با تعریف اجزاء متناسب با فرهنگ خود، روابط سازگار را برای موفقیت تعریف و ترسیم کنیم.
  • ایستادگی ملت ایران در مقابل ابرقدرت‌های بزرگ دنیا در دفاع مقدس و در تاریخ کشورمان بی‌نظیر است.
  • اگر بتوانیم عرصه ورزش را بر مبنای فرهنگ و ارزش‌های دینی خود پی‌ریزی کنیم، موفقیت‌های جهانی را کسب می‌کنیم چون مانند عرصه دفاعی، شالوده کارها بر مبنای دیانت و باورهای ما خواهد بود.
  • در عرصه سیاست نیز تاکید بر معنویت و ارزش‌ها سبب شد تا 5+1 در برابر ایران به زانو درآید و هر روز بیشتر عقب‌نشینی کند تا آنجا که برای حل بحران سوریه از ایران راه حل می‌خواهند. بدانید هر جا که کاستی داشتیم از ضعف دیانت و معنویت است.
  • هرچه به ایمان نزدیک شویم به موفقیت نزدیک‌تر می‌شویم و اگر روزی تیم فوتبالی داشته باشیم که بازیکنان آن نماز شب بخوانند و با وضو و به نیت برافراشتن پرچم اسلام به میدان بروند، می‌توانیم تیم فوتبال برزیل را هم شکست دهیم.
کد خبر 166918

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار