نسخه چاپی/همشهری آنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : یکشنبه 11 شهریور 1397 - 15:15:03 کد مطلب:415217
سرویس خبری: اقتصاد > تجاری - مالی

اژه‌ای توضیح داد؛ دلایل طولانی‌شدن رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی

همشهری آنلاین:
معاون اول قوه قضائیه در جلسه با یکی از فراکسیون‌های مجلس در خصوص دلایل طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی توضیحاتی ارائه کرد.

مهرداد لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: صبح امروز ( يكشنبه 11 شهريور) با آقای محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه جلسه‌ای داشتیم که در آن پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی مورد بحث قرار گرفت. نمایندگان این موضوع را مطرح کردند که چرا فرآیند رسیدگی به این پرونده‌ها طولانی است و نیاز است با جدیت بیشتری کار شود.

وی اضافه کرد: آقای محسنی اژه‌ای هم توضیحاتی را ارائه کردند و گزارشی از اقدامات قوه قضاییه برای پیشگیری مطرح کردند. ایشان همچنین به خلاءهای قانونی اشاره کردند و گفتند در مواردی محدودیت‌های قانونی جلوی برخورد را می‌گیرد.

لاهوتی اضافه کرد: در این جلسه درباره ماده ۲۳۶ آیین‌نامه (گزارش‌های ارجاعی مجلس به قوه قضاییه) و همچنین سوال از رییس جمهور بحثی مطرح شد که این ضعف قانون است و حتی اگر سوال از رییس جمهور به قوه قضاییه ارجاع شود مشخص نیست سهل‌انگاری، تخلف و جرم صورت گرفته یا خیر، لذا نیاز به اصلاح این قانون وجود دارد.

وی در پایان با بیان اینکه این جلسات به صورت منسجم‌تر ادامه می‌یابد، افزود: ان‌شاءالله تلاش خواهیم کرد تا نگاه‌های پیشنهادی از طریق لایحه یا طرح اعمال شود.

http://www.hamshahrionline.ir/details/415217 لینک مطلب: