نسخه چاپی/همشهری آنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : سه شنبه 9 مرداد 1397 - 17:55:00 کد مطلب:412341
سرویس خبری: اجتماع > اجتماعی

راه‌اندازی خانه امن برای زنان تحت خشونت خانگی

همشهری آنلاین:
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی، با اعلام راه‌اندازی خانه‌ امن برای زنان تحت خشونت خانگی، گفت: در حال حاضر ۱۲۶ مرکز درمان اعتیاد برای زنان، ۶ مرکز مخصوص کودکان و ۲ مرکز مادر و کودک در کشور دایر است.

به گزارش مهر، فاطمه عباسی با اشاره به شیوع طلاق در جهان و متقابلا ایران، افزود: حمایت‌های اجتماعی، روانشناختی، بهداشتی و توانمندسازی افراد در معرض آسیب طلاق را بر عهده گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: برای زنان آسیب دیده و در معرض آسیب نیز خدمات مددکاری، روانشناسی، بهداشتی و اقتصادی را در قالب مرکز بازپروری زنان آسیب دیده اجتماعی ارائه می‌دهیم.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به خانه امن زنان تحت خشونت خانگی، تصریح کرد: هدف اصلی سازمان بهزیستی حمایت و توانمندسازی زنان و بازگشت آنها به خانواده است، لذا اگر شرایط بازگشت برای زنان تحت خشونت خانگی مهیا نشود در این مراکز تا زمان بهبودی کامل نگهداری می‌شوند.

عباسی با اشاره به خدمات جامع و متنوع بهزیستی به اقشار آسیب دیده، گفت: در حال حاضر ۱۲۶ مرکز درمان اعتیاد برای زنان، ۶ مرکز مخصوص کودکان و ۲ مرکز مادر و کودک در کشور دایر است.

http://www.hamshahrionline.ir/details/412341 لینک مطلب: