نسخه چاپی/همشهری آنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : پنجشنبه 9 فروردین 1397 - 11:18:07 کد مطلب:401586
سرویس خبری: شهر > محیط زیست ایران
درخواست آتش‌نشاني از مردم:

بطری‌های شیشه‌ای را در جنگل رها نکنید

همشهری آنلاین:
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مردم خواست تا برای جلوگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها، بطری‌های شیشه‌ای خود را در جنگل رها نکنند.

به گزارش ایسنا، سید جلال ملکی با بیان اینکه برخی هموطنان به ویژه در تعطیلات پیش رو ممکن است تفریحات یک‌روزه‌ای را برنامه‌ریزی کرده باشند و به جنگل‌های اطراف شهرها بروند، گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم تا بیشتر مراقب بافت‌های جنگلی باشند و اگر آتشی در فضای سبز روشن می‌کنند، روی منقل‌ها و اجاق‌هایی که به همین منظور اختصاص داده شده‌است این کار را انجام دهند و از روشن کردن آتش بر روی بوته‌های خشک به شکل مستقیم خودداری کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هم‌وطنان دقت داشته باشند تا در صورت روشن کردن آتش و بعد از اتمام استفاده از آن حتما با آب آن را خاموش کنند، اظهار کرد: مردم دقت داشته باشند تابطری‌های شیشه ای را در روزهای گرم و به ویژه روزهای آفتابی در جنگل نیندازند. زیرا این بطری‌ها، زیر نور آفتاب مانند یک عدسی عمل می‌کنند و با تمرکز نور خورشید می‌توانند باعث آتش گرفتن بوته‌زارها و علف‌ها شوند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اینکه هوا رفته رفته در حال گرم شدن است و آنچه از ظواهر پیداست تابستان گرمی را نیز پیش رو داریم، تصریح کرد: گرم شدن هوا می‌تواند باعث ایجاد حوادثی به ویژه وقوع آتش‌سوزی‌ها شود. درحالی که باید جنگل و طبیعت را دوست داشت و با مراقبت بیشتر از آنها لذت برد.

http://www.hamshahrionline.ir/details/401586 لینک مطلب: