همشهری آنلاین: شرکت گوگل نقشه دفتر مرکزی وسیع و جدید خود را در کالیفرنیا منتشر کرده‌است،‌ ساختمانی با نمایی که از خانه‌های روستایی الهام گرفته شده و با ساختاری متحرک که زیر سایه‌بان‌هایی منحنی و شفاف بنا خواهد شد.

 

براساس گزارش Cnet، نقشه ساخت اين ساختمان به تازگي تسليم شوراي شهر ماونتين ويو شده‌است، منطقه‌اي كه گوگل از 15 سال پيش در نظر داشت ساختمان جديد خود را در آن بنا كند.

ساختمان جديد كه از نظر معماري كاملا نوآورانه است، گنجايش 10 هزار كارمند جديد را خواهد داشت. اين ساختمان ساختاري بلوكي مانند خواهد‌داشت كه مي‌توان آنها را حركت داده و فضاي مورد نياز تيم‌هاي مختلف را براي اجراي پروژه‌هايشان فراهم كرد. به اين شكل مساحت زيادي به فضاي باز دفتر مركزي افزوده خواهد‌شد.

خيمه‌هاي بزرگ و شفاف برفراز ساختمان‌ها نور را به درون ساختمان‌ها هدايت كرده و فضاي خارجي نيز با بافت‌هاي گياهي، چمن و درختان و مسيرهاي دوچرخه‌سواري، آراسته خواهد شد. در ساخت اين بنا از  شيشه بيشتر از بتن استفاده خواهد شد و طراحي فضاي داخلي ساختمان نيز نوآفريني در فضاي كاري خواهد‌بود، به شكلي كه مطابق با بهره‌برداري از تكنولوژي‌هاي جديدي مانند روبات-جرثقيل‌ها باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =