۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۹

همشهری آنلاین: فرگوسن (Ferguson) شهر کوچکی در منطقه سنت لوئی (لوئیس) (St. Louis) در ایالت میسوری (Missouri) آمریکا است.

جمعیت فرگوسن كه بخشي از متروپل سنت لوئي بزرگتر (the Greater St. Louis) است بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۰ حدود ۲۱٫۲۰۳ نفر بوده است.

29.3 درصد مردم اين شهر سفيدپوست و 67.4 درصد آن سياهپوست هستند.

فرگوسن كه قدمت آن به سال 1855 باز مي‌گردد و نامش را از فردي به نام ويليام فرگوسن (William B. Ferguson) گرفته است در سال 1894 به شهر تبديل شد.

نام اين شهر هنگامي به جهان خبر باز شد كه پسر سياهپوست هجده‌ساله‌اي به نام مايكل براون (Michael Brown) در نهم ماه آگوست سال 2014 توسط يك افسر پليس آمريكا به نام درن ويلسون (Darren Wilson) هدف تيراندازي قرار گرفت و در حالی که "دست‌هایش را به نشانه تسلیم بالا برده بود" کشته شد.

مرگ اين نوجوان به شورشي گسترده در اين شهر منجر شد و گارد ملي آمريكا براي سركوب ناآرامي‌ها وارد عمل شد.

در پی صدور قرار منع تعقیب برای درن ويلسون که در نوامبر 2014 صادر شد شهر فرگوسن آمریکا در اعتراض به اين حكم دوباره در ناآرامي فرو رفت.

خانواده مایکل براون، نوجوان مقتول هم از تصمیم هیئت منصفه ابراز دلسردی کردند. افزون براين در ساير شهرهاي امريكا نظير لس‌آنجلس، فیلادلفیا و نیویورک هم اعتراض‌هایی علیه تصمیم هیئت منصفه در این پرونده صورت گرفته است.

آمریکا ۵۰ ایالت دارد كه ناحیهٔ واشینگتن، دی. سی. جزو هیچ‌یک از ایالات آمریکا نیست و در منطقه خودمختار کلمبیا قرار دارد. ناحیهٔ کلمبیا، در اصل بخشی از ایالت مریلند بود که در سال ۱۷۹۰ برای تأسیس مرکز آمریکا یعنی شهر واشینگتن، دی. سی. در نظر گرفته شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =