همشهری آنلاین- ندا شریف: با توجه به آن که در هر خانه شومینه مرکز توجه است، دقت در انتخاب مدل، جنس و تزیینات روی آن دارای اهمیت است تا با دکوراسیون مورد نظر هماهنگ شود.

 

یک شومینه هرچند هم که قدیمی باشد، اگر در تزیینات آن اعمال سلیقه شود، جلوه خاصی پیدا می‌کند.

یک رنگ ساده، استفاده از آینه، استفاده از یک الوار به عنوان طاقچه، استفاده از صفحات فرفوژه در جلوی آتشدان، طرز چیدمان مبل‌ها، استفاده از شمعدان، گلدان، تابلوی هنری و قاب‌عکس هماهنگ؛ همگی تاثیر زیادی در این مرکز توجه به جا خواهند گذاشت.

هر کدام از تصاویر فوق گویای یک مدل دکوراسیون است. می‌توانید موارد مشابه آن‌ها را داشته باشید.

مثلا:

- رنگ‌آمیزی دور شومینه با توجه به رنگ‌ دیوار و سقف، جلوه خاصی به آن می‌بخشد. می‌توانید در جایی که سقف فیروزه‌ای است، مشکی را به عنوان رنگ طاقچه انتخاب کنید.

- استفاده از آینه در بالای شومینه و انعکاس نور حاصل از آن احساس تازگی و باز بودن فضا را می‌دهد.

- در جای دیگر می‌بینید که چطور با نصب یک تخته الوار در بالای شومینه‌ جدید شیشه‌ای و قرار دادن تابلو و گلدان در زمینه دیوار طوسی پشت آن می‌توان بین وسایل هماهنگی برقرار کرد؟

- در جاهای کوچک می‌توانید فضای دور شومینه را از کف تا سقف آجر و آن را متضاد با دیوار رنگ کنید (مثلا طوسی در برابر سفید). با این ارتفاع، اتاق بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

- یک اتاق‌خواب قدیمی با سه رنگ وسایل متضاد و یک گلدان گل طبیعی تغییر چشم‌گیری می‌کند.

- اگر شومینه در وسط دیوار نباشد، می‌توانید از یک طاقچه استفاده کنید و آن را تا جاهای خالی ادامه دهید و در انتها با قرار دادن یک گلدان گل کوچک با شاخه بلند خطای دید ایجاد کنید.

- در مورد شومینه‌های ساده در جلوی آتشدان، از یک فرفوژه هماهنگ با میز عسلی استفاده کنید.

- می‌توان از شومینه‌های چند وجهی به عنوان پارتیشن استفاده کرد و دو قسمت از خانه را با آن تفکیک کرد.

- قرار دادن میز ناهارخوری در کنار شومینه حتی اگر خاموش هم باشد، ساده‌ترین غذاها را لذیذتر می‌کند.

- برای تنوع، هرچند وقت یک بار شومینه‌های از جنس آجر را متنوع رنگ کنید.

- در اتاق‌پذیرایی که خطوط مستقیم زیادی دارد و سرد و بی روح به نظر می‌رسد، با استفاده از آجر یا کاشی‌های تزیینی به شکل هلال در دور شومینه این نقص را برطرف کنید.

http://www.bhg.com

برچسب‌ها