همشهری‌آنلاین: داوران بخش‌های مختلف بیست‌و‌ششمین جایزه‌ کتاب ‌سال جمهوری اسلامی ایران از سوی دبیرخانه‌ این جایزه معرفی شدند

به گزارش بخش کتاب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مؤسسه خانه‌ کتاب اسامی داوران را به این شرح اعلام کرده است:

گروه کلیات:

محمدمهدی فرقانی، مهدخت بروجردی، امیرمسعود مظاهری، غلامرضا فدایی، فریبرز خسروی،  نورالله مرادی، حسام‌الدین آشنا، ناهید بنی‌اقبال، سیدفرید قاسمی، رضایی شریف‌آبادی، باقر ساروخانی، اصغر دادبه، عباس حری، کاظم حافظیان رضوی، جمشید کیانفر، بهاءالدین خرمشاهی، یونس شکرخواه، عبدالله انوار

گروه نسخ خطی:

فریبا افکاری، عبدالله انوار، حبیب‌الله عظیمی، رضا خانی‌پور

فلسفه اسلامی:  

فاطمه فنا، حسن ابراهیمی، محمد سعیدی مهر، رضا داوری اردکانی، اکبر ثبوت، شهرام پازوکی، حمید طالب‌زاده ، احمد عابدی، سیدحسین موسویان

فلسفه غرب:

رضا داوری اردکانی، سیدحمید طالب‌زاده، محمدعلی رمضانی فرانی، مجید حمیدزاده، هادی صادقی، امیر دیوانی، محمد سعیدی مهر، روح‌الله عالمی، بهمن پازوکی، شهین اعوانی، اصغر مصلح، احمد احمدی، عبدالله نصری، مینو حجت، حسن اسلامی، امیر مازیار، حسن ابراهیمی، محمدرضا ریخته‌گران، محمدجواد صافیان، محسن جوادی

روانشناسی:

جواد اژه‌ای، علی فتحی آشتیانی، محمدکریم خداپناهی، پرویز آزاد فلاح، سیمین حسینیان، علی‌اصغر احمدی، سیدعباس تولایی

گروه دین (کلیات، اسلام):

علی بهرامیان، سیدهدایت‌الله جلیلی، مجید فلاح‌پور، حسین حیدری، محمدهادی امینی، شهرام خداوردیان

گروه علوم قرآنی و حدیث:

مجید فلاح‌پور، محسن قاسم‌پور، سیدهدایت‌الله جلیلی، نجفقلی حبیبی، حبیب‌الله عظیمی، صادق آیینه‌وند، مجید معارف، منصور پهلوان، ایرج گلجانی، علی‌رضا حلم‌زاده، سیدمحمدعلی ایازی، علی رواقی، محمود عابدی، بهاءالدین خرمشاهی، محمدعلی لسانی فشارکی، سیدمحمد راستگو

گروه فقه و اصول:

مصطفی محقق داماد، غلامحسین هادویان، احمد عابدی، سیدعلی حسینی، یعقوبعلی برجی

گروه کلام:

حبیب‌الله عظیمی، عبدالله صلواتی، هدایت‌الله جلیلی، حسن ابراهیمی، ایرج گلجانی، نجفقلی حبیبی، مجید فلاح‌پور، صادق آیینه‌وند، محسن جوادی، حمیدرضا آیت‌اللهی، رضا اکبری،  عبدالله انوار، انشاءالله رحمتی، محمد سعیدی مهر، محمدصادق زاهدی، سعید زیباکلام، عبدالحسین خسروپناه، محمدعلی رمضانی، رضا برنج‌کار

اخلاق:

هادی صادقی، حمیدرضا آیت‌اللهی، محمدرمضانی فرانی، حمید شهریاری، علیرضا حلم زاده، جعفر گل‌محمدی، مصطفی دلشادتهرانی، نجفقلی حبیبی، عبدالله صلواتی، رضا مختاری، علی بهرامیان، مجید فلاحپور، غلامحسین هادویان، حسن عابد جعفری

گروه عرفان و تصوف:

حسن ابراهیمی، مسعود صادقی، علی شیخ‌الاسلامی، مجتبی زروانی، شهرام پازوکی، هادی وکیلی، محمدهادی امینی

گروه سیره معصومین (ع):

اصغر قائدان، صادق آیینه‌وند، علی بهرامیان، نجفقلی حبیبی

گروه ادیان دیگر:

شعبان حق‌پرست، هادی امینی، علی مظهر قراملکی،  ژاله آموزگار، شهرام پازوکی، احد فرامرز قراملکی، قربان علمی، بهزاد سالکی، کتایون مزداپور، حسین حیدری، مجتبی زروانی، امیرعباس علیزمانی، حسین هوشنگی، مسعود جلالی مقدم، منصور معتمدی

گروه علوم اجتماعی:

غلامرضا جمشیدیها، جلال‌الدین رفیع‌فر، سیدمحمد میرسندسی، محمدرضا جوادی یگانه، حمید احمدی،  نقی لطفی، علی بلوکباشی، علیرضا دهقان نیری، حمید عبداللهیان، محمد زاهدی اصل، شمس اعظم انصاری، هوشنگ داداش‌زاده فهیم، حبیب آقابخشی، علی‌اصغر سعیدی، غلامرضا غفاری، فرشاد مؤمنی، حسین کچوئیان،  احمد نقیب‌زاده

گروه آمار:

احمد گائینی، احمد پارسیان، حمید پزشک، ابوالفضل گندمی، نادر نعمت‌اللهی، محمدقاسم وحیدی اصل، محسن محمدزاده، ناهید سنجری

گروه علوم سیاسی:

حسین یکتایی، علیرضا صدرا، یدالله محمدی، بهادر امینیان، محسن خلیجی، نجف لک‌زایی، سیداحمد موثقی، محمدحسین حافظیان، رضا شیرزادی، احمد نقیب‌زاده، جهانگیر معینی علمداری، محمدجواد غلامرضا کاشی، جمشید کیانفر، غلامحسین زرگری‌نژاد، سعیده لطفیان

گروه اقتصاد:

داود منظور، محمد مالجو، محمدمهدی عسگری، اسدالله فرزین‌وش، الله‌مراد سیف، احمد شعبانی، غلامرضا کشاورز، حسین عیوضلو، تیمور رحمانی، فرشاد مؤمنی، محمدرضا شاهرودی

گروه حقوق:

سیداحمد کاظمی موسوی، مصطفی محقق داماد، علیرضا محمدزاده، سیدحسن میرحسینی، رضا وصالی محمود، رحیم نوبهار، ایرج گلدوزیان، سیدعلی آزمایش، سیدحسین صفایی، محمدرضا احمدی، عباس حری

گروه حسابداری:

جعفر باباجانی، محمدرضا شورورزی، قدرت‌الله طالب‌نیا، حسین کثیری، غلامحسن تقی نتاج، محمد عرب‌مازار، ابوالقاسم فخاریان، حسین عبدو تبریزی، مهدی تقوی، محمداسماعیل فدایی‌نژاد، احمد احمدپور، یدالله مکرمی، حسین اعتمادی، عزیز عالی ور، ویدا مجتهدزاده، محمدرضا نیک‌بخت

مدیریت:

علی‌اکبر فرهنگی، سیدرضا سیدجوادین، محمدسعید تسلیمی، علی رضائیان، امین عمید، محمد حقیقی، امیر مانیان، مجد اکبریان، احمد روستا، جمشید امانی، عبدالمجید ابراهیمی،  غلامرضا گودرزی، احمد جعفرنژاد، حبیب رودساز، بهروز دری

گروه آموزش و پرورش:

محسن ایمانی، عزت خادمی، علی‌اصغر احمدی، محمدجعفر پاک‌سرشت، سیدمهدی سجادی، مهناز اخوان تفتی، فاطمه زیباکلام، حسین اسکندری، منصور علی حمیدی، فریده عامری، احمد به‌پژوه، شکوه‌الزمان بنی‌جمالی

زبان‌های باستان و گویش‌های ایرانی:

ایران کلباسی، عسگر بهرامی کهیش‌نژاد، علی‌اشرف صادقی، محمود جعفری دهقی، احمد خاتم مفاقی، ابوالقاسم اسماعیل‌پور، گلریز صالح

زبان و ادبیات عرب:

محمد باهر،  علی‌رضا باقر، باقر قربانی زرین، محمدعلی آذرشب

زبان‌های دیگر:

احسان عباسلو، نادر حقانی، علی‌اشرف صادقی

گروه ریاضیات:

محمدمهدی هزاوه‌ای، نظام‌الدین مهدوی امیری، ابوالفضل گندمی

گروه فیزیک:

فرزین آقامیر، ناصر شریف‌لو، نوری زنوز، وحید کریمی‌پور، کراسوس غفوری تبریزی

گروه شیمی:

محمدرضا ارشدی، محمدرضا سعیدی، ابوالقاسم مقیمی، افشین شفیعی، محسن تفضلی، علی مقاری، منصور زاهدی

گروه زمین‌شناسی:

میرعلی اکبر نوگل سادات، صدرالدین امینی، مسیب سبزه‌ئی، احمد معتمد، محمدحسین آدابی، امرالله فتحی، عباس انصاری، ابوالقاسم قائمی، عبدالرحیم هوشمندزاده، محسن الیاسی، عبدالهادی قزوینیان، محمدحسن نبوی،

گروه زیست‌شناسی:

عادل جلیلی، سیده زهرا بطحائی، علی‌اصغر معصومی، محمدحسن عصاره، حسن ابراهیمی‌زاده، جمال قدوسی، عباس قمری زارع، منصور شریعتی، ابراهیمی شریفی عاشورآبادی، محمدحسین لباسچی، علی هاتف سلمانیان، محمود تولایی، مهرداد بهمنش، سید لطیف موسوی، مهدی فروزنده، فیروز ابراهیمی

گروه پزشکی:

مجید صادقی، سیدجواد مولی، مهدی محبعلی، عباس محمودزاده، مصطفی رضائیان، حسین کشاورز، سعید مروتی، هادی مازوچی، کاظم احمدی، مرتضی ایزدی، رضا توکلی

گروه دامپزشکی:

بیژن رادمهر، محمدمهدی سلطانی، محمد رضائیان، سیدحسین حسینی، سیدمصطفی پیغمبری، حسینعلی عرب، بهرام شجاع‌دوست، غلامرضا عبدالله‌پور، گودرز صادقی

گروه مواد و معدن:

جلال مجازی، محمد قربانی، هاشم بنی‌هاشمی، عبدالله افشار، پرویز دوامی،

گروه مهندسی برق:

محمد حایری،  کیوان مزورتی، جلیل راشدمحصل، علی بنایی، حمیدرضا مؤمنی، محسن ابوتراب، فرخ آزرم، محمود کمره‌ای، محمدرضا آقامحمدی، امیراحمد شیشه‌گر، فریدون بهنیا

گروه مهندسی کامپیوتر:

کریم فائز، سعید باقری شورکی، بابک صادقیان، سلیمان فلاح، محمدتقی روحانی، کامبیز بدیع، قوام‌الدین رضوی‌زاده، محمد تشنه‌لب، علی موقر رحیم آبادی، بهروز قلی‌زاده، محمد قدسی، محمدحسن مرادی

گروه مهندسی مکانیک:

محمدحسین کارگرنوین، عبدالرضا اوحدی، نادر منتظرین، منصور نیکخواه بهرامی، بیژن مولایی، محمود شاکری، علی حاجیلویی، هوشنگ افشاری، مجید صفاراول، محمدرضا جیران نوبری، منوچهر راد، حمید احمدیان، مهدی ظهور، سیدمحمد خلیلی، مسعود برومند، محمدحسن غفاری سعادت، ابراهیم دامنگیر، بهار فیروزآبادی، کریم مظاهری، جواد اکبری، امین میراحمدی، شهریار فریبرز، ابوالقاسم عسگرپور طوسی

گروه مهندسی عمران:

ابوالحسن وفایی، مسعود سفید، حسین محمدی شجاع، امیررضا خویی، مجید صادق آذر، هادی افشار، مرتضی زاهدی، رضا عطانژاد،  فیاض رحیم زاه،  محسن قائمیان، محمدتقی کاظمی

گروه مهندسی شیمی:

مرتضی سهرابی،  داریوش فرخانی، تورج محمدی، جلال برزین، متین پروری،  علی‌اصغر حمیدی،  ابوسعید رشیدی،  محمدحسن پیروی، عبدالرضا اروجلیان، مجتبی سمنانی رهبر، سیدمهدی علوی املشی، علی‌اصغر کتباب،  منتظر محمدمهدی رحمتی، 

گروه مهندسی صنایع:

حمید شهریاری، عبدالله آقایی،  مهدی فتح‌الله، 

گروه مهندسی کشاورزی:

محمدرضا برازش، حسین صادقی، حسن عاقل، محمدرضا کریمی شهری، ابراهیم گنجی مقدم، کاظم ارزانی، علی مدرس ثانوی،  فرید شریعتمداری، محمد چیذری،  پریسا طاهرلو، حسین آرویی، مهران اباذری،  ابراهیم پورجم،  علیرضا خداشناس، سیدجمال فرج‌الحسینی، مسعود شمس‌بخش،  محمدکاظم سوری، 

گروه علوم نظامی:

سردار یحیی صفوی،  سردار مصطفی ایزدی، حسین علایی،  مجید مختاری، 

کلیات هنر و هنرهای نمایشی:

سیدشهاب‌الدین عادل،  اسماعیل بنی‌اردلان،  محمدباقر قهرمانی،  علی اکبر علیزاد، احمد الستی، مسعود اوحدی، محمدرضا ریخته‌گران، شهرام پازوکی،  محمدرضا خاکی، محمد ضیمران،  فتاح محمدی، محمدحسین حلیمی، ایرج داداشی، 

معماری:

محسن حبیبی، حامد مظاهریان، اسفندیار زبردست، مهدی حجت، زهرا اهری، جهانشاه پاکزاد، علی غفاری، محمدرضا بمانیان، رضا سیروس صبری، سیدحسین بحرینی، ایرج اعتصام، فرشاد رزمگاه، 

نقاشی:

عبدالمجید حسینی راد، مهدی حسینی، محمد خزایی، محمدحسین حلیمی، امیرحسین کریمی، 

موسیقی:

عبدالمجید کیانی، شاهین فرهت، شریف لطفی، داریوش طلایی، 

تربیت بدنی:

احمد فرخی، محمدحسین علیزاده، فرزاد غفوری، بهمن میرزایی، سیدمهدی آقاپور، محمود گودرزی، امیررضا خادم، حسن دانشمندی، حیدر صادقی، محمدرضا کردی، امیرحسین براتی، 

نقد ادبی:

غلامحسین غلامحسین‌زاده، عباسعلی وفایی،مریم حسینی، محمدحسن حائری، ناصر نیکوبخت، عباس ماهیار، قدرت‌الله طاهری، منوچهر اکبری، حسینعلی قبادی، محمود بشیری، محمود فتوحی، سهیلا صلاحی مقدم، محمد غلامرضایی، محمدجعفر یاحقی، 

گروه متون قدیم :

میرجلال‌الدین کزازی، غلامرضا مستعلی پارسا، مهین پناهی، منوچهر اکبری، احمد خاتمی، محمد غلامرضایی، محمد دانشگر، ابوالقاسم رادفر، محمدرضا سنگری، عباسعلی وفایی، علی‌رضا حاجیانژاد،  ناصر نیکوبخت، غلامحسین غلامحسین‌زاده،  اصغر دادبه، یوسف نیری، 

گروه ادبیات زبان‌های دیگر:

طهمورث ساجدی، جمشید ارجمند، بابک معین، احمد سمیعی، علی‌اکبر خمیجانی فراهانی، احسان عباسلو، حسین ملانظر، بهزاد قادری، سیاوش جمادی، امیرعلی نجومیان، عباس پژمان، علی غضنفری، علی عباسی، فتح‌الله بی نیاز، شیده احمدزاده، 

تاریخ:

محمدصادق آیینه‌وند، اصغر قائدان، علی بهرامیان، جمشید کیان‌فر، هایده لاله، روزبه زرین‌کوب، عسگر بهرامی، محمدباقر وثوقی، آرزو رسولی، 

جغرافیا:

بهلول علیجانی، جمشید جداری عیوضی، احمد پوراحمد، 

کودک و نوجوان (علوم و فنون):

محمود امانی، محمود سالک، هدیه شریفی، کاظم طلایی، 

کودک و نوجوان (شعر):

مصطفی رحماندوست، شکوه قاسم‌نیا، بابک نیک‌طلب، افشین علاء، ناصر کشاورز، 

کودک و نوجوان (داستان تألیف):

مهدی کاموس، مریم جمشیدی، حسین فتاحی، 

کودک و نوجوان (ترجمه):

محسن سلیمانی، احمد عربلو، سپیده خلیلی،

کودک و نوجوان (دین):

سیدعلی‌محمد رفیعی، محمود حکیمی، مصطفی نعمتی، امید وهابی املشی،

کودک و نوجوان (کلیات):

وحید نیک‌خواه آزاد، سیدصادق موسوی، 

داوران بخش‌ جنبی بیست‌و‌ششمین دوره جایزه کتاب ‌سال نیز به این شرح معرفی شده‌اند:

گروه تاریخ‌نگاری و مستندنگاری:

مجتبی سلطانی، عباس سلیمی نمین، حبیب‌الله اسماعیلی، علی شجاعی صائین، حجت‌الله ایزدی، 

گروه ایثار، جهاد و شهادت:

غلامعلی رجائی، حجت‌الاسلام حسین مستوفی، یدالله محمدی، مجید فلاح‌پور،

گروه شخصیت امام (ره):

نجفقلی‌حبیبی، منوچهر اکبری، حجت‌الاسلام حسین مستوفی، مجید فلاح‌پور، صادق آیینه‌وند، 

گروه اندیشه سیاسی انقلاب:

صادق آیینه‌وند، یدالله محمدی، محمدجواد الوندی، سیدمحمدطاهایی.

کد خبر 75334