همشهری‌آنلاین: مراسم اختتامیه سومین جشنواره سراسری میراث فرهنگی و رسانه با حضور جمعی از اصحاب رسانه، چهره‌های فرهنگی و مسوولان سازمان میراث فرهنگی برگزار شد

 و نفرات برتر رشته‌های مختلف تقدیر شدند. به گزارش ایبنا، در مراسم اختتامیه سومین جشنواره سراسری میراث فرهنگی و رسانه از پدیدآورندگان 63 اثر رسانه‌ای برتر تقدیر شد. بر اساس اعلام هیات داوران سومین جشنوراه سراسری میراث فرهنگی و رسانه، اسامی برگزیدگان آثار ارسال شده به شرح زیرند:

بخش عکس:

  • رتبه اول: سید محسن سجادی، خبرگزاری مهر
  • رتبه دوم: حسن غفاری، نشریه تجارت گردشگری و فصلنامه کوثر، بهزاد ترکی زاده، ماهنامه صاعقه
  • رتبه سوم: محمدمهدی بهمنی، همشهری جوان و رشد جوان

بخش تقدیر:

  • سودابه قیصری: روزنامه ایران
  • مهران موسوی خوانساری: روزنامه نصف جهان
  • پیمان ابراهیمی: خبرگزاری ایسنا
  • سعید کاکاآقازاده: روزنامه حیات نو
  • سارا طالبی زاده: روزنامه ایران

بخش ویژه عکس:

  • ابراهیم سیسان: نشریه مسکن و معماری

بخش تقدیر:

  • ناهید امیری: خبرگزاری ایرنا
  • احمد مطلایی: خبرگزاری مهر

برگزیدگان بخش تولیدات شنیداری:

  • رتبه اول: حمیدرضا پور در بخش مستند، برنامه "سیراف بندر فارسی" از رادیو گفت‌وگو
  • رتبه دوم: حمیدرضا مقدسی در بخش گفتگو، برنامه "گفت‌وگوی روز" از رادیو گفت‌وگو
  • رتبه سوم: هاجر بختیاری در بخش گزارش خبری، برنامه "گزارش ویژه پل خواجو" از رادیو ایران

برگزیدگان بخش تولیدات دیداری:

1. مستند:

  • رتبه اول : میرحسین ثروتمند با فیلم ایلمک
  • رتبه دوم: بهزاد وزیری با فیلم چون ابر در باد، چون ماه در آب
  • رتبه سوم: احسان معصوم با فیلم شکوه عشق

2. گزارش و گزارش خبری:

  • رتبه اول: نیلوفر پورابراهیم برای "مجموعه گزارش‌های خبری"
  • رتبه دوم: بهنام یزدانی برای مجموعه گزارش‌هایی از "میراث استان خراسان شمالی"
  • رتبه سوم: سیدمحمد عاصمی برای گزارش‌هایی از "آثار تاریخی استان اردبیل"

3. پویا نمایی:

  • جایزه هیات داوران به تنها برگزیده این بخش بهرام غروی برای فیلم پویا نمایی "جاندار"

4. نماهنگ:

  • جایزه هیات داوران به تنها برگزیده این بخش سید علی اکبر وحدتی برای نماهنگ "هفت شهر عشق"

5. فیلم یک دقیقه‌ای:

  • تقدیر از شاهپور بیرانوند برای فیلم "پارسیان"

6. ویژه:

  • جایزه بخش ویژه به صورت مشترک نسرین وحید دستجردی و عطیه سلطانی به خاطر پویا نمایی "طوطی و چهلستون"

برگزیدگان بخش مطبوعات و خبرگزاری‌ها:

خبر:

هیات داوران سومین جشنواره سراسری میراث فرهنگی و رسانه در بخش خبر هیچ اثری را شایسته کسب رتبه نخست ندانست.

  • رتبه دوم: آناهید خزیر، از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)
  • رتبه سوم: محمدجواد رنجبر، از روزنامه خراسان و لیلا بیرانوند، خبرگزاری مانا

در بخش تقدیر:

  • پیمان ابراهیمی: خبرگزاری ایسنا

گزارش خبری:

  • رتبه اول: مهدی جابری، روزنامه ایران
  • رتبه دوم: مرجان حاجی رحیمی، روزنامه کارگزاران و مهشید گهرشناسان، هفته نامه آساره
  • رتبه سوم: زهره درد شیخ ترکمانی، هفته نامه نامه امیر و لیلات شکوه فر، روزنامه اصفهان امروز

گزارش توصیفی:

  • رتبه اول: شیوا حریری، نشریه دوچرخه همشهری
  • رتبه دوم: فرخ نیکنامی، ماهنامه صاعقه
  • رتبه سوم :سیروس برادران شکوهی، هفته نامه حیدربابا (تبریز)و الله اسرافیلی، روزنامه مردم نو (زنجان)

در بخش تقدیر:

  • مرجان حاجی‌حسنی از روزنامه مردم سالاری

گزارش تحقیقی و تحلیلی:

  • رتبه اول: سجاد تبریزی از روزنامه اطلاعات
  • رتبه دوم: ناهید امیری از ایرنا (کرمانشاه)
  • رتبه سوم: سعید آقایی از روزنامه تفاهم

در بخش تقدیر:

  • مژگان حسین‌پور از روزنامه اصفهان امروز
  • تهمینه حدادی از نشریه دوچرخه (همشهری)

گفت‌وگو :

  • رتبه اول: عسل فاطمی از ماهنامه صاعقه
  • رتبه دوم: سعید حبیب الله از روزنامه تهران امروز
  • رتبه سوم: محسن جندقی از روزنامه ایران و فرینوش اکبرزاده از هفته نامه حیدربابا (تبریز)

بخش تقدیر:

  • محمدرضا انواری از روزنامه حسبان

مقاله:

هیات داوران سومین جشنواره سراسری میراث فرهنگی و رسانه در بخش مقاله هیچ اثری را شایسته رتبه نخست ندانست.

  • رتبه دوم: مهدی‌ فریور از ماهنامه سفرو مهدی صحرا گرد از فصلنامه گلستان هنر
  • رتبه سوم: کاوه احمدی‌ علی آبادی از خبرگزاری فارس و فرشید ابراهیمی از ماهنامه ایرانا

در بخش تقدیر:

  • سیروس خیری از روزنامه مهد آزادی (تبریز) و مهناز شایسته‌فر از دو فصلنامه هنر اسلامی

نقد، یادداشت، سرمقاله:

  • رتبه اول: مهدی نورعلیشاهی از روزنامه جام‌جم
  • رتبه دوم: عبدالکریم نیسنی از هفته نامه ماهرویان (بوشهر)
  • رتبه سوم: محمدعلی مشکیان از هفته نامه آساره

بخش ویژه:

  • مهدی خلیلی از روزنامه کارون
  • مهدی نورعلیشاهی از روزنامه جام‌جم
  • الهه رفیعی نژاد از خبرگزاری فارس

در بخش تقدیر:

  • منیره محمدی از خبرگزاری فارس (اصفهان)

بخش تجلیل:

  • رضا حکیم الهی/ مدیر گروه اجتماعی شبکه دوم سیما
  • حمیدرضا مقدم‌فر/ مدیرعامل خبرگزاری فارس
  • حسین بزرگمهر / مدیرگروه اجتماعی – اقتصادی شبکه جام جم
  • محمدعلی اینانلو / برنامه ساز و تهیه کننده سیما
  • ایرج مصلحی میلانی/برنامه ساز و تهیه کننده سیما
  • عارف صبوری/ همکار اداره کل روابط عمومی سازمان

اسامی داوران سومین جشنواره سراسری میراث فرهنگی و رسانه:

کمیته‌های داوری پنج‌گانه جشنواره بخش مطبوعات و خبرگزاری‌ها ترکیبی از استادان و پیشکسوتان روزنامه نگاری و پژوهشگران حوزه میراث فرهنگی است.

داوری خبر و گزارش خبری را حسین قندی، یونس شکرخواه و فریبرز دولت آبادی برعهده داشتند.

گزارش‌های توصیفی، تحقیقی و تحلیلی را محمد مهدی فرقانی، لیلا رستگار و طه‌هاشمی داوری کردند و داوری گفتگو بر عهده فریدون صدیقی، مجید رضاییان و حسن فاضلی نشلی بود.

داوری مقاله، یادداشت و سرمقاله را مهدی منتظر قائم، حمیدرضا نوروزی و عبدالرسول وطن دوست انجام دادند و داوری عکس را نیز سیف الله صمدیان، جاسم غضبان پور و سعید محمودی ازناوه برعهده داشتند.

مراسم اختتامیه سومین جشنواره سراسری میراث فرهنگی و رسانه در تالار اجتماعات موزه ملی ایران برگزار شد.

کد خبر 53351

برچسب‌ها