همشهری آنلاین: دومین جشنواره کتاب سال سبک زندگی حوزه کودک و نوجوان برگزیدگان خود را شناخت.

ادبيات

به گزارش مهر، آئیین اختتامیه دومین جشنواره کتاب سال سبک زندگی برگزار شد. در پایان این جشنواره حجت السلام والمسلمین دکتر علیزاده و دکتر گلزاری روانشناس و استاد دانشگاه به سخنرانی پرداختند. در ادامه همایش از  برگزیدگان جشنواره کتاب سال زندگی  حوزه کتاب کودک و نوجوان با حضور سید محمد دعایی نماینده رهبر معظم انقلاب در روزنامه اطلاعات و دیگر اساتید برجسته حوزه و دانشگاه تقدیر شد.

در این مراسم حجت السلام و المسلمین دکتر علیزاده در این آیین حجت السلام دکتر علیزاده به بیان دلایل برگزاری این جشنواره در حوزه سبک زندگی پرداخت. این استاد حوزه ضمن پر اهمیت توصیف کردن آموزش سبک زندگی به کودکان و نوجوانان خاطر نشان کرد:با یادگیری مهارت های زندگی، افراد می‌آموزند که چه طور با مشکلات و موقعیت های متفاوت مواجه شوند و با شناخت بهتر خود و شناخت موقعیت، از آن ها استفاده کنند و بر کیفیت زندگی خود و دیگران بیافزایند.امروزه به دلیل گستردگی و پیچیدگی زندگی شهری و روابط در این زندگی، افراد شرایطی متفاوت با گذشته را تجربه می کنند. بنابراین باید به دانش و آگاهی هایی مجهز بشوند، جز آنچه که در محیط خانواده تحت عنوان تربیت و آنچه که در مدرسه تحت عنوان دانش می آموزند. وی همچنین به دلایل برگزاری جشنواره کتاب سال اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری جشنواره کتاب سال سبک زندگی گفتمان سازی است

در ادامه این مراسم دکتر گلزاری استاد دانشگاه و روانشناس به اهمیت تربیت کودکان و نقش فرهنگ سازی در آموزش و تربیت کودکان پرداخت و گفت: مهارت های زندگی و آموزش اخلاق، رفتار و ارتباط به نوجوانان  بسیار مهم  است کتاب نقش کلیدی در آموزش و پرورش نوجوانان برخودار است.

سپس هیات داوران برگزیدگان جشنواره را معرفی کرد.

بر اساس این گزارش اسامی برگزیدگان جشنواره در شش حوزه به این شرح اعلام شد:

بخش حوزه علمی و مهارتی

برگزیده کودک:

مجموعه شکوفه دانایی / غلامرضا حیدری ابهری/ کتاب کودک شبنم (دارالحدیث)

برگزیده  نوجوان:

داستان های فکری برای کودکان ایرانی / دکتر رضا علی نوروزی - منیره عابدی / یار مانا

بخش داستان انقلاب و دفاع مقدس

برگزیدگان

تپش/ رفیع افتخار / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

شایسته تقدیر به صورت مشترک:

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده/ ابراهیم حسن بیگی / سوره مهر

جگر گرگ /عزت اله الوندی

بخش تک نگاشت:

برگزیده:

ابوعلی سینا / حمید عبدالهیان / مبتکران

شایسته تقدیر:

مجموعه قصه های دریا/ انتشارات سوره مهر

بخش داستان نوجوان:

برگزیده:

ستاره / محدثه گودرزنیا / نشر پیدایش

شایسته تقدیر:

مثل هیچ کس / سپیده خلیلی / قدیانی

بخش داستان کودک :

برگزیده:

تی تی نار / افسانه شعبان نژاد/ لوپه تو

شایسته تقدیر:

نفس بلند / علی اصغر عزتی پاک / جمکران

در بخش داستان کودک با مضامین خاص دینی هیات داوران هیچ اثری را برگزیده نداست.

شایسته تقدیر:

باران بخواه باران / فریبا کلهری/ به نشر

مجموعه قصه پیامبر و کودکان / زهرا عبدی / کتاب شبنم (دارالحدیث) 

کد خبر 433000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =