همشهری آنلاین: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به درخواست بازگشت زن آمریکایی عضو داعش اعلام کرد که هدی مثنی نباید به کشور برگردد.

ترامپ در واکنش به درخواست بازگشت زن عضو داعش: هدی مثنی به کشور برنگردد

ترامپ در توییتی نوشت: به مایک پمپئو وزیر امور خارجه دستور داده‌ام و او کاملا موافق است که نباید به هدی مثنی اجازه داد که به کشور برگردد.

روز گذشته مایک پمپئو هم اعلام کرد که زن متولد آمریکا که به گروه داعش پیوسته بود، برای شهروندی آمریکا واجد شرایط نیست و اجازه بازگشت به کشور را ندارد.

توییت دونالد ترامپ درباره هدی مثنی

هدی مثنی ۲۴ سال سن دارد و چهار سال پیش به سوریه سفر کرد تا به داعش بپیوندد. او سه بار در سوریه با اعضای داعش ازدواج کرد و از یکی از آن‌ها پسری ۱۸ ماهه دارد. وی در توییتر فعال بود و برای تبلیغ به نفع داعش از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کرد و بارها در توییت‌های مختلف خواستار کشتن شهروندان آمریکا و اروپا شده بود.

مثنی هم اکنون در اردوگاهی در سوریه در بازداشت است و این هفته به رسانه‌ها گفته بود که از اقدامش متاسف است و می‌خواهد با پسر ۱۸ ماهه‌اش پیش خانواده‌ خود در آلاباما برگردد.

او در این گفت‌وگو تاکید کرد که نگران آینده‌ی پسرش است و افزود: هیچ دوستی برایم نمانده است چراکه هر چه بیشتر درباره‌ ظلم داعش صحبت می‌کنم بیشتر دوستانم را از دست می‌دهم. او اعتقاد دارد که توسط داعش شستشوی مغزی شده بود.

مایک پمپئو در بیانیه‌ای تاکید کرد که مثنی شهروند ایالات متحده آمریکا نیست و پاسپورت معتبر آمریکا را ندارد، اجازه داشتن پاسپورت هم ندارد و اجازه داشتن ویزا برای سفر کردن به آمریکا هم ندارد.

  • آیا هدی مثنی آمریکایی است؟

بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا توضیحی نداده است که چرا شهروندی آمریکایی مثنی انکار شده است.

این اقدام آمریکا، بلافاصله بعد از اقدام وزارت کشور بریتانیا در سلب تابعیت نوجوان بریتانیایی عضو داعش صورت گرفت.

کد خبر 432439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =