همشهری آنلاین: نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه‌های مختلف اعلام شد.

سينما

 فهرست نامزدهای نهایی نودویکمین دوره  جوایز سینمایی اسکار به این شرح است:

  •  نامزدهای بهترین فیلم بلند

پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، سوگلی، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون

  • نامزدهای بهترین کارگردانی

اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (محبوب)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

  • نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

  • نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن

یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (محبوب)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

  • نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (محبوب)، ریچل وایس (محبوب)

  • نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی

جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

  •  نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

  • نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اصلی

اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، محبوب، معاون

  •  نامزدهای بهترین مستند بلند

سولوی آزاد، مراقب فاصله باش، از پدران و پسران، RGB، هیل کانتی امروز صبح امروز بعد از ظهر 

  •  نامزدهای بهترین انیمیشن بلند

شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌هاف میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

  • نامزدهای بهترین تدوین

کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، محبوب، معاون

  •  نامزدهای بهترین ترانه

پلنگ سیاه، RGB، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز

  •  نامزدهای بهترین فیلم‌برداری

جنگ سرد، محبوب، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

  •  نامزدهای بهترین طراحی لباس

تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

  •  نامزدهای بهترین مستند کوتاه

گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله

  •  نامزدهای بهترین چهره‌آرایی

معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند

  •  نامزدهای بهترین طراحی تولید

تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

  •  نامزدهای بهتری تدوین صدا

پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما

  •  نامزدهای بهترین صداگذاری

پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

  •  نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری

انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان

  •  نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه

رفتار حیوانی، بائو، دم غروب، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها 

مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.  

کد خبر 429303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =